Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › NYA TRADUCERI S.R.L.

NYA TRADUCERI S.R.L.

Înființată în 2024 · 2 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 49598013 · J05/443/2024
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NYA TRADUCERI S.R.L.
CUI 49598013
Nr. Reg. Comerțului J05/443/2024
Sediu social Aleea Călinului nr. 4, bl. Q4, ap. 13, Mun. Oradea, jud. BIHOR, 410234
Telefon 0745409972

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.02.2024
CAEN8219 · Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NYA TRADUCERI S.R.L. după CUI 49598013 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
216.529 lei
+126.0% vs 2024
Profit net 2025
55.641 lei
+31.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă25.7%
Față de sectorpeste 42% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.149 de firme din Activități de secretariat și servicii suport care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 33,7%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 43% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.322 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2024: 95.723 lei96K lei20242025: 216.529 lei217K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 216.529 lei 55.641 lei 1
2024 95.723 lei 42.283 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2024–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 23 zile−29 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 43 zile+24 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 25,7%−18,47 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 12,33%−12,08 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 8,11×+4,01 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,14×−0,18 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 56,7%−42,83 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 49,71%−25,53 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 87,67%+12,08 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 216.529 lei+120.806 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,93×+0,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 776,09×+433 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 36,42%−45,91 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 184 din 850 firme active cu bilanț depus (CAEN 8219)
Vechime relativămai veche decât 6% dintre cele 2.305 firme active din sector
SectorCAEN 8219 · Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/443/2024 → J05/443/2024
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J05/443/2024 → J5/443/2024
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/443/2024 → J05/443/2024

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NYA TRADUCERI S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NYA TRADUCERI S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NYA TRADUCERI S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NYA TRADUCERI S.R.L., cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 49598013, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/443/2024. Firma a fost înființată la data de 15 februarie 2024 și are ca obiect principal de activitate Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN 8219).

La ultima verificare, NYA TRADUCERI S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 216.529 lei și un rezultat net de 55.641 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NYA TRADUCERI S.R.L.?

NYA TRADUCERI S.R.L. (CUI 49598013) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NYA TRADUCERI S.R.L. în sectorul său?

NYA TRADUCERI S.R.L. ocupă locul 184 din 850 firme active cu bilanț depus în CAEN 8219 (Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NYA TRADUCERI S.R.L. față de firmele din același domeniu?

NYA TRADUCERI S.R.L. este mai veche decât 6% dintre cele 2.305 firme active cu CAEN 8219.

Este NYA TRADUCERI S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare NYA TRADUCERI S.R.L. (CUI 49598013) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NYA TRADUCERI S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NYA TRADUCERI S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NYA TRADUCERI S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NYA TRADUCERI S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NYA TRADUCERI S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, NYA TRADUCERI S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NYA TRADUCERI S.R.L.?

În anul 2025, NYA TRADUCERI S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 216.529 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NYA TRADUCERI S.R.L.?

Firmoscop analizează NYA TRADUCERI S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.