Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › SILTEX RECYCLING S.R.L.

SILTEX RECYCLING S.R.L.

Înființată în 2024 · 2 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 49786475 · J08/944/2024
Fără probleme găsite Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SILTEX RECYCLING S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO49786475
Nr. Reg. Comerțului J08/944/2024
Sediu social Str. Mihai Viteazul nr. 148, Mun. Braşov, 500183
Telefon 0722378786

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.03.2024
CAEN4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SILTEX RECYCLING S.R.L. după CUI 49786475 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
1.437.771 lei
+322.0% vs 2024
Profit net 2025
142.443 lei
+668.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.9%
Față de sectorpeste 70% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.649 de firme din Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,6%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 31% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.590 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2024: 340.586 lei341K lei20242025: 1.437.771 lei1,4 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.437.771 lei 142.443 lei 1
2024 340.586 lei 18.529 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2024–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 153 zile−6 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 170 zile+146 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,91%+4,47 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 78,94%−9,88 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,27×+0,14 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,75×−4,19 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 88,38%−10,55 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 18,61%+7,55 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 21,06%+9,88 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.437.771 lei+1.097.185 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,88×−0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 34,66×+28,17 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 11 zile−45 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 16,65%+7,56 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 476 din 4.065 firme active cu bilanț depus (CAEN 4642)
Vechime relativămai veche decât 6% dintre cele 6.761 firme active din sector
SectorCAEN 4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/944/2024 → J08/944/2024
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J08/944/2024 → J8/944/2024
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/944/2024 → J08/944/2024

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SILTEX RECYCLING S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SILTEX RECYCLING S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SILTEX RECYCLING S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SILTEX RECYCLING S.R.L., cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 49786475, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/944/2024. Firma a fost înființată la data de 18 martie 2024 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN 4642).

La ultima verificare, SILTEX RECYCLING S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.437.771 lei și un rezultat net de 142.443 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SILTEX RECYCLING S.R.L.?

SILTEX RECYCLING S.R.L. (CUI 49786475) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 25 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SILTEX RECYCLING S.R.L. în sectorul său?

SILTEX RECYCLING S.R.L. ocupă locul 476 din 4.065 firme active cu bilanț depus în CAEN 4642 (Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SILTEX RECYCLING S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SILTEX RECYCLING S.R.L. este mai veche decât 6% dintre cele 6.761 firme active cu CAEN 4642.

Este SILTEX RECYCLING S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare SILTEX RECYCLING S.R.L. (CUI 49786475) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SILTEX RECYCLING S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SILTEX RECYCLING S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SILTEX RECYCLING S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SILTEX RECYCLING S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SILTEX RECYCLING S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SILTEX RECYCLING S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SILTEX RECYCLING S.R.L.?

În anul 2025, SILTEX RECYCLING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.437.771 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SILTEX RECYCLING S.R.L.?

Firmoscop analizează SILTEX RECYCLING S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.