Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L.

RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2024 · 2 ani vechime · Loc. Nistru Orş. Tăuţii-Măgherăuş
CUI 50008809 · J2024000693246
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L.
CUI 50008809
Nr. Reg. Comerțului J2024000693246
Sediu social Str. 105 nr. 43, ap. 4, Loc. Nistru Orş. Tăuţii-Măgherăuş, jud. MARAMUREŞ, 437351

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

MAGYAR IOAN-CSABA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.04.2024
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L. după CUI 50008809 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 70/100
Cifră de afaceri 2025
93.280 lei
-6.0% vs 2024
Profit net 2025
-2.682 lei
-108.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-2.9%
Față de sectorpeste 21% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.808 de firme din Lucrări de pregătire a terenului care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 12,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 30% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.134 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2024: 98.800 lei99K lei20242025: 93.280 lei93K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 93.280 lei -2.682 lei 1
2024 98.800 lei 33.385 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2024–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 60 zile+36 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 18 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -2,88%−36,67 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 121,04%+104,57 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,83×−5,24 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,61×+3,41 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -63,31%−162,71 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -21,21%−104,24 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 33,5%−50,03 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 93.280 lei−5.520 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 7,38×+4,92 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -1,95%−55,25 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 32.999 din 45.284 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 12% dintre cele 74.231 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Loc. Nistru Orş. Tăuţii-Măgherăuş, are codul unic de înregistrare (CUI) 50008809, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2024000693246. Firma a fost înființată la data de 25 aprilie 2024 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 93.280 lei și un rezultat net de -2.682 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L.?

RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L. (CUI 50008809) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 32.999 din 45.284 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 12% dintre cele 74.231 firme active cu CAEN 4941.

Este RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L. (CUI 50008809) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2025, RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 93.280 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează RURAL TEHNIC CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Maramureș →

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.