Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Vrancea › DEVSOFT STUDIO S.R.L.

DEVSOFT STUDIO S.R.L.

Înființată în 2024 · 2 ani vechime · Sat Ţifeşti, Comuna Ţifeşti
CUI 50026228 · J39/343/2024
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 5 noiembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Câte zile termen și cât plafon? Deblochezi cu emailul, gratuit.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DEVSOFT STUDIO S.R.L.
CUI 50026228
Nr. Reg. Comerțului J39/343/2024
Sediu social PRINCIPALĂ nr. 581, Sat Ţifeşti, Comuna Ţifeşti, jud. Vrancea, 627375
Telefon 0726276074

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026.

Reprezentanți

IFRIM GRIGORIE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 4 noiembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 4 noiembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DEVSOFT STUDIO S.R.L. după CUI 50026228 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
364.101 lei
+136,0% vs 2024
Profit net 2025
292.784 lei
+152,1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă80.4%
Față de sectorpeste 83% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 20.475 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 62,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 44% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 20.914 firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2024: 154.496 lei154K lei20242025: 364.101 lei364K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 364.101 lei 292.784 lei 1
2024 154.496 lei 116.151 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2024–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 77 de zile−58 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 321 de zile+18 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 80,41%+5,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 20,83%−12,07 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,8×+1,76 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,26×−0,23 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,92%+0,09 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 79,1%+12,12 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 79,17%+12,07 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 364.101 lei+209.605 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,98×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 489,11%+132,08 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.991 din 9.427 de firme active cu bilanț depus (CAEN 6201)
Vechime relativămai veche decât 8% dintre cele 16.838 de firme active din sector
SectorCAEN 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DEVSOFT STUDIO S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DEVSOFT STUDIO S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

DEVSOFT STUDIO S.R.L., cu sediul în Sat Ţifeşti, Comuna Ţifeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 50026228, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J39/343/2024. Firma a fost înființată la data de 30 aprilie 2024 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

La ultima verificare, DEVSOFT STUDIO S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 364.101 lei și un rezultat net de 292.784 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DEVSOFT STUDIO S.R.L.?

DEVSOFT STUDIO S.R.L. (CUI 50026228) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 5 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DEVSOFT STUDIO S.R.L. în sectorul său?

DEVSOFT STUDIO S.R.L. ocupă locul 2.991 din 9.427 de firme active cu bilanț depus în CAEN 6201 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DEVSOFT STUDIO S.R.L. față de firmele din același domeniu?

DEVSOFT STUDIO S.R.L. este mai veche decât 8% dintre cele 16.838 de firme active cu CAEN 6201.

Este DEVSOFT STUDIO S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare DEVSOFT STUDIO S.R.L. (CUI 50026228) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DEVSOFT STUDIO S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DEVSOFT STUDIO S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DEVSOFT STUDIO S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DEVSOFT STUDIO S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DEVSOFT STUDIO S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, DEVSOFT STUDIO S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DEVSOFT STUDIO S.R.L.?

În anul 2025, DEVSOFT STUDIO S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 364.101 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DEVSOFT STUDIO S.R.L.?

Firmoscop analizează DEVSOFT STUDIO S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Vrancea →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 6201 din Vrancea, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.