Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › RADAR BLUE S.R.L.

RADAR BLUE S.R.L.

Înființată în 2024 · 2 ani vechime · Mun. Brăila
CUI 50495070 · J2024019537007
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RADAR BLUE S.R.L.
CUI 50495070
Nr. Reg. Comerțului J2024019537007
Sediu social Str. Ardealului nr. 33A, Mun. Brăila
Telefon 0744550586

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

VLAD ION · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.09.2024
CAEN9001 · Activități de interpretare artistică (spectacole)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RADAR BLUE S.R.L. după CUI 50495070 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
233.500 lei
+65.0% vs 2024
Profit net 2025
126.533 lei
+58.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă54.2%
Față de sectorpeste 84% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 1.736 de firme din Activități de interpretare artistică (spectacole) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 15,5%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2024: 141.500 lei142K lei20242025: 233.500 lei234K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 233.500 lei 126.533 lei
2024 141.500 lei 79.877 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2024–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 27 zile−8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 55 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 54,19%−2,26 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 10,04%−4,4 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 9,96×+3,03 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,11×−0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 81,95%−18,05 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 73,72%−11,84 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 89,96%+4,4 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,36×−0,16 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 179,85%−22,7 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 327 din 1.848 firme active cu bilanț depus (CAEN 9001)
Vechime relativămai veche decât 2% dintre cele 5.923 firme active din sector
SectorCAEN 9001 · Activități de interpretare artistică (spectacole) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume61
Dintre care radiate (închise)31

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RADAR BLUE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RADAR BLUE S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RADAR BLUE S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RADAR BLUE S.R.L., cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 50495070, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2024019537007. Firma a fost înființată la data de 2 septembrie 2024 și are ca obiect principal de activitate Activități de interpretare artistică (spectacole) (CAEN 9001).

La ultima verificare, RADAR BLUE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 233.500 lei și un rezultat net de 126.533 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RADAR BLUE S.R.L.?

RADAR BLUE S.R.L. (CUI 50495070) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RADAR BLUE S.R.L. în sectorul său?

RADAR BLUE S.R.L. ocupă locul 327 din 1.848 firme active cu bilanț depus în CAEN 9001 (Activități de interpretare artistică (spectacole)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RADAR BLUE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

RADAR BLUE S.R.L. este mai veche decât 2% dintre cele 5.923 firme active cu CAEN 9001.

Este RADAR BLUE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare RADAR BLUE S.R.L. (CUI 50495070) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RADAR BLUE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RADAR BLUE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RADAR BLUE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RADAR BLUE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RADAR BLUE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, RADAR BLUE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RADAR BLUE S.R.L.?

În anul 2025, RADAR BLUE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 233.500 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RADAR BLUE S.R.L.?

Firmoscop analizează RADAR BLUE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.