Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › GS1 DATA SYSTEMS S.R.L.

GS1 DATA SYSTEMS S.R.L.

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 5054524 · J1993027404407
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GS1 DATA SYSTEMS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO5054524
Nr. Reg. Comerțului J1993027404407
Sediu social Str. Louis Blanc nr. 1, et. 6, FAZA I, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 11751
Telefon 2301468

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

IOSEP MATEI FILIP · administratorIOSEP ANA CLARA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.12.1993
CAEN6290 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GS1 DATA SYSTEMS S.R.L. după CUI 5054524 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
2.360.712 lei
-5.0% vs 2024
Profit net 2025
-43.652 lei
-118.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1.8%
Față de sectorpeste 8% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.036 de firme din Alte activități de servicii privind tehnologia informației care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 45,2%.

Mărime față de sector11 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.002 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 133.680 lei20112012: 132.391 lei20122013: 140.832 lei20132014: 150.889 lei20142015: 159.397 lei20152016: 7.068 lei20162017: 0 lei20172021: 615.235 lei20212022: 1.145.185 lei20222023: 1.904.683 lei20232024: 2.481.277 lei20242025: 2.360.712 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.360.712 lei -43.652 lei 11
2024 2.481.277 lei 236.374 lei 11
2023 1.904.683 lei 151.110 lei 9
2022 1.145.185 lei -118.946 lei 9
2021 615.235 lei 175.908 lei 4
2020 0 lei
2018 -5.799 lei
2017 0 lei -7.058 lei 0
2016 7.068 lei -143.710 lei 0
2015 159.397 lei 1.631 lei 1
2014 150.889 lei 41 lei 1
2013 140.832 lei 10.279 lei 1
2012 132.391 lei 4.608 lei 2
2011 133.680 lei -30.955 lei 3
2010 190.978 lei -48.601 lei 4
2009 241.701 lei 25.038 lei 5
2008 247.854 lei 31.947 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 34 zile−3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 18 zile−6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1,85%−11,38 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 60,7%+13,25 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,65×−0,46 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,56×+0,71 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -30,9%−111,47 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -11,99%−57,18 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 38,79%−17,29 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 214.610 lei−10.961 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 6,48×+1,74 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -1,62%−14,8 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 163 din 1.382 firme active cu bilanț depus (CAEN 6290)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 2.086 firme active din sector
SectorCAEN 6290 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GS1 DATA SYSTEMS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GS1 DATA SYSTEMS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GS1 DATA SYSTEMS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GS1 DATA SYSTEMS S.R.L., cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 5054524, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1993027404407. Firma a fost înființată la data de 6 ianuarie 1994 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN 6290).

La ultima verificare, GS1 DATA SYSTEMS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.360.712 lei și un rezultat net de -43.652 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GS1 DATA SYSTEMS S.R.L.?

GS1 DATA SYSTEMS S.R.L. (CUI 5054524) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GS1 DATA SYSTEMS S.R.L. în sectorul său?

GS1 DATA SYSTEMS S.R.L. ocupă locul 163 din 1.382 firme active cu bilanț depus în CAEN 6290 (Alte activități de servicii privind tehnologia informației), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GS1 DATA SYSTEMS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

GS1 DATA SYSTEMS S.R.L. este mai veche decât 99% dintre cele 2.086 firme active cu CAEN 6290.

Este GS1 DATA SYSTEMS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare GS1 DATA SYSTEMS S.R.L. (CUI 5054524) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GS1 DATA SYSTEMS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GS1 DATA SYSTEMS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GS1 DATA SYSTEMS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GS1 DATA SYSTEMS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GS1 DATA SYSTEMS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, GS1 DATA SYSTEMS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GS1 DATA SYSTEMS S.R.L.?

În anul 2025, GS1 DATA SYSTEMS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.360.712 lei și un număr mediu de 11 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GS1 DATA SYSTEMS S.R.L.?

Firmoscop analizează GS1 DATA SYSTEMS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.