Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › ROMHAMA S.R.L.

ROMHAMA S.R.L.

Înființată în 2024 · 1 an vechime · Orş. Însurăţei
CUI 50777578 · J2024035449007
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROMHAMA S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO50777578
Nr. Reg. Comerțului J2024035449007
Sediu social Şos. Brăilei nr. 2C, Orş. Însurăţei, jud. BRĂILA
Telefon 0745159446

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

JNED RAZAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.10.2024
CAEN0150 · Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROMHAMA S.R.L. după CUI 50777578 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 72/100
Cifră de afaceri 2025
718.083 lei
+10790.0% vs 2024
Profit net 2025
95.534 lei
+299.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.3%
Față de sectorpeste 86% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 202 de firme din Comerț cu ridicata al animalelor vii care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,8%.

Datorii / capital33.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2024: 6.594 lei6.594 lei20242025: 718.083 lei718K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 718.083 lei 95.534 lei 3
2024 6.594 lei -47.891 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2024–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 824 zile−33.606 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 73 zile−5.353 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,3%+739,58 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 97,13%−11,17 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,03×+0,11 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 33,9× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 199,68% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,72%+14,06 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 2,87%+11,17 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 239.361 lei+232.767 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,43×+0,42 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 19,02%+106,9 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 417 din 1.326 firme active cu bilanț depus (CAEN 0150)
Vechime relativămai veche decât 2% dintre cele 14.568 firme active din sector
SectorCAEN 0150 · Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 august 2026Schimbare obiect de activitate (CAEN): 4623 · Comerț cu ridicata al animalelor vii → 0150 · Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROMHAMA S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROMHAMA S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROMHAMA S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROMHAMA S.R.L., cu sediul în Orş. Însurăţei, are codul unic de înregistrare (CUI) 50777578, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2024035449007. Firma a fost înființată la data de 28 octombrie 2024 și are ca obiect principal de activitate Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) (CAEN 0150).

La ultima verificare, ROMHAMA S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 718.083 lei și un rezultat net de 95.534 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROMHAMA S.R.L.?

ROMHAMA S.R.L. (CUI 50777578) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROMHAMA S.R.L. în sectorul său?

ROMHAMA S.R.L. ocupă locul 417 din 1.326 firme active cu bilanț depus în CAEN 0150 (Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROMHAMA S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ROMHAMA S.R.L. este mai veche decât 2% dintre cele 14.568 firme active cu CAEN 0150.

Este ROMHAMA S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROMHAMA S.R.L. (CUI 50777578) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROMHAMA S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROMHAMA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROMHAMA S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROMHAMA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROMHAMA S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ROMHAMA S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROMHAMA S.R.L.?

În anul 2025, ROMHAMA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 718.083 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROMHAMA S.R.L.?

Firmoscop analizează ROMHAMA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Brăila →

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.