Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › COMANDA SMART S.R.L.

COMANDA SMART S.R.L.

Înființată în 2024 · 1 an vechime · Mun. Oradea
CUI 50864500 · J2024040329000
Fără probleme găsite Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COMANDA SMART S.R.L.
CUI 50864500
Nr. Reg. Comerțului J2024040329000
Sediu social Str. Gen. Leonard Mociulschi nr. 16, ap. 3, Mun. Oradea, jud. BIHOR, 410088
Telefon 0746973407

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

BENKE ORSOLYA-BIANKA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.11.2024
CAEN4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 23 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COMANDA SMART S.R.L. după CUI 50864500 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
341.305 lei
+299.0% vs 2024
Profit net 2025
125.110 lei
+182.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă36.7%
Față de sectorpeste 86% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 9.639 de firme din Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,8%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 47% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.541 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2024: 85.455 lei85K lei20242025: 341.305 lei341K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 341.305 lei 125.110 lei 1
2024 85.455 lei 44.276 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2024–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 8 zile−52 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 133 zile+71 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 36,66%−15,15 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 5,71%−18,3 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 17,5×+13,34 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,06×−0,26 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,62%+0,07 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 93,93%+18,28 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 94,29%+18,3 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 341.305 lei+255.850 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,56×+1,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 100,21×+87,78 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 4 zile−25 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 60,64%−51,19 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.647 din 16.258 firme active cu bilanț depus (CAEN 4791)
Vechime relativămai veche decât 16% dintre cele 37.119 firme active din sector
SectorCAEN 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COMANDA SMART S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COMANDA SMART S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru COMANDA SMART S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

COMANDA SMART S.R.L., cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 50864500, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2024040329000. Firma a fost înființată la data de 12 noiembrie 2024 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN 4791).

La ultima verificare, COMANDA SMART S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 341.305 lei și un rezultat net de 125.110 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COMANDA SMART S.R.L.?

COMANDA SMART S.R.L. (CUI 50864500) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 23 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă COMANDA SMART S.R.L. în sectorul său?

COMANDA SMART S.R.L. ocupă locul 3.647 din 16.258 firme active cu bilanț depus în CAEN 4791 (Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COMANDA SMART S.R.L. față de firmele din același domeniu?

COMANDA SMART S.R.L. este mai veche decât 16% dintre cele 37.119 firme active cu CAEN 4791.

Este COMANDA SMART S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare COMANDA SMART S.R.L. (CUI 50864500) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COMANDA SMART S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COMANDA SMART S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COMANDA SMART S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COMANDA SMART S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COMANDA SMART S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, COMANDA SMART S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COMANDA SMART S.R.L.?

În anul 2025, COMANDA SMART S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 341.305 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COMANDA SMART S.R.L.?

Firmoscop analizează COMANDA SMART S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bihor →

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.