Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › HAN TENGRI SRL

HAN TENGRI SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 5120067 · J05/3949/1993
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire HAN TENGRI SRL
Cod fiscal (CIF) RO5120067
Nr. Reg. Comerțului J05/3949/1993
Sediu social Str. Constantin Dobrogeanu Gherea nr. 26, Mun. Oradea, jud. BIHOR, 410061
Telefon 0259413513

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

KOROKNAI MARIA-MARTA · administratorPAPAY ZOLTAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.01.1994
CAEN5590 · Alte servicii de cazare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută HAN TENGRI SRL după CUI 5120067 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
120.388 lei
-29.0% vs 2024
Profit net 2025
-517 lei
+98.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-0.4%
Față de sectorpeste 31% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.379 de firme din Alte servicii de cazare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,6%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 4% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.350 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 157.553 lei20142015: 220.960 lei20152016: 196.434 lei20162017: 234.138 lei20172018: 282.885 lei20182019: 316.120 lei20192020: 79.962 lei20202021: 141.335 lei20212022: 309.006 lei20222023: 269.754 lei20232024: 170.454 lei20242025: 120.388 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 120.388 lei -517 lei 0
2024 170.454 lei -27.525 lei 1
2023 269.754 lei -16.887 lei 2
2022 309.006 lei 1.073.757 lei 5
2021 141.335 lei 276.047 lei 5
2020 79.962 lei -73.497 lei 5
2019 316.120 lei 26.073 lei 5
2018 282.885 lei 28.671 lei 6
2017 234.138 lei 14.370 lei 6
2016 196.434 lei 4.688 lei 3
2015 220.960 lei 25.445 lei 4
2014 157.553 lei -1.703 lei 7
2013 142.160 lei -32.131 lei 6
2012 168.267 lei 3.208 lei 6
2011 179.934 lei 4.217 lei 5
2010 175.671 lei -12.841 lei 5
2009 236.877 lei 4.095 lei 5
2008 290.493 lei 8.758 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1 zi−27 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile−54 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -0,43%+15,72 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1,34%−37,36 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 74,53×+71,95 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,01×−0,62 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -2,58%+131,54 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -2,56%+79,96 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 99,05%+37,52 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 5,96×+0,85 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 34,8×−743,53 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 10 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -0,42%+11,43 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.106 din 2.025 firme active cu bilanț depus (CAEN 5590)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 4.414 firme active din sector
SectorCAEN 5590 · Alte servicii de cazare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru HAN TENGRI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți HAN TENGRI SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru HAN TENGRI SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

HAN TENGRI SRL, cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 5120067, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/3949/1993. Firma a fost înființată la data de 25 ianuarie 1994 și are ca obiect principal de activitate Alte servicii de cazare (CAEN 5590).

La ultima verificare, HAN TENGRI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 120.388 lei și un rezultat net de -517 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are HAN TENGRI SRL?

HAN TENGRI SRL (CUI 5120067) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă HAN TENGRI SRL în sectorul său?

HAN TENGRI SRL ocupă locul 1.106 din 2.025 firme active cu bilanț depus în CAEN 5590 (Alte servicii de cazare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este HAN TENGRI SRL față de firmele din același domeniu?

HAN TENGRI SRL este mai veche decât 97% dintre cele 4.414 firme active cu CAEN 5590.

Este HAN TENGRI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare HAN TENGRI SRL (CUI 5120067) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este HAN TENGRI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, HAN TENGRI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în HAN TENGRI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru HAN TENGRI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este HAN TENGRI SRL plătitoare de TVA?

Da, HAN TENGRI SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a HAN TENGRI SRL?

În anul 2025, HAN TENGRI SRL a raportat o cifră de afaceri de 120.388 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu HAN TENGRI SRL?

Firmoscop analizează HAN TENGRI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Bihor →

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.