Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › MAV SRL

MAV SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Bistriţa
CUI 5124700 · J06/398/1992
Fără probleme găsite Re-verificat · 5 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAV SRL
Cod fiscal (CIF) RO5124700
Nr. Reg. Comerțului J06/398/1992
Sediu social Str. Libertăţii nr. 30, Mun. Bistriţa, jud. BISTRIŢA-NĂSĂUD, 420155
Telefon 0740173476

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 5 septembrie 2026.

Reprezentanți

MOLDOVAN GRIGORE · administrator si reprezentantMOLDOVAN VIRGINICA ANA (MOLDOVAN) · administrator si reprezentant

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.01.1994
CAEN4669 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 5 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 5 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 5 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAV SRL după CUI 5124700 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.034.984 lei
+19.0% vs 2024
Profit net 2025
384.378 lei
+67.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă37.1%
Față de sectorpeste 91% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 1.630 de firme din Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 25% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.577 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 669.912 lei20142015: 822.281 lei20152016: 966.272 lei20162017: 801.601 lei20172018: 751.575 lei20182019: 647.237 lei20192020: 588.861 lei20202021: 665.347 lei20212022: 582.944 lei20222023: 861.208 lei20232024: 868.537 lei20242025: 1.034.984 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.034.984 lei 384.378 lei 1
2024 868.537 lei 230.182 lei 1
2023 861.208 lei 331.502 lei 3
2022 582.944 lei 228.836 lei 3
2021 665.347 lei 268.835 lei 3
2020 588.861 lei 223.940 lei 3
2019 647.237 lei 238.388 lei 3
2018 751.575 lei 241.383 lei 3
2017 801.601 lei 200.535 lei 3
2016 966.272 lei 197.802 lei 3
2015 822.281 lei 143.606 lei 2
2014 669.912 lei 113.380 lei 2
2013 605.024 lei 93.920 lei 2
2012 533.767 lei 67.239 lei 2
2011 665.956 lei 125.149 lei 2
2010 390.352 lei 35.942 lei 2
2009 326.952 lei 62.585 lei 2
2008 600.929 lei 82.661 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 46 zile−32 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 67 zile−4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 37,14%+10,64 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 5,37%−3,37 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 18,63×+7,19 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,06× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 16,58%+4,68 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,69%+4,83 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 94,63%+3,37 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.034.984 lei+166.447 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,42× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,79×+0,41 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 204 zile−61 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 65,38%+25,5 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 252 din 918 firme active cu bilanț depus (CAEN 4669)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 1.436 firme active din sector
SectorCAEN 4669 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)8
Valoare totală (2025–2026)14.159 lei

Cumpărători: Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A., DIRECTIA DE INFRASTRUCTURA ȘI SERVICII BISTRITA, COMPANIA DE APA ORADEA S.A.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume12
Dintre care radiate (închise)7

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MAV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MAV SRL, cu sediul în Mun. Bistriţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 5124700, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J06/398/1992. Firma a fost înființată la data de 27 ianuarie 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN 4669).

La ultima verificare, MAV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.034.984 lei și un rezultat net de 384.378 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 5 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAV SRL?

MAV SRL (CUI 5124700) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 5 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MAV SRL în sectorul său?

MAV SRL ocupă locul 252 din 918 firme active cu bilanț depus în CAEN 4669 (Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAV SRL față de firmele din același domeniu?

MAV SRL este mai veche decât 98% dintre cele 1.436 firme active cu CAEN 4669.

Este MAV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MAV SRL (CUI 5124700) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MAV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MAV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAV SRL plătitoare de TVA?

Da, MAV SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAV SRL?

În anul 2025, MAV SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.034.984 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAV SRL?

Firmoscop analizează MAV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 5 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.