Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › REMAP STUDIO S.R.L.

REMAP STUDIO S.R.L.

Înființată în 2025 · 1 an vechime · Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr
CUI 51417488 · J2025016595009
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire REMAP STUDIO S.R.L.
CUI 51417488
Nr. Reg. Comerțului J2025016595009
Sediu social Str. Nouă nr. 24, Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr, jud. SIBIU
Telefon 0722670216

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

MUNTEAN RĂZVAN IOAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.03.2025
CAEN7111 · Activități de arhitectură
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută REMAP STUDIO S.R.L. după CUI 51417488 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
6.189 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
374 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă6.0%
Datorii / capital1.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.189 lei 374 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · exercițiul 2025. Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 47 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 12 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,04% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 58,22% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,72× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,39× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 65,16% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 27,22% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 41,78% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 4,5× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 7,92% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.284 din 6.896 firme active cu bilanț depus (CAEN 7111)
Vechime relativămai veche decât 6% dintre cele 8.960 firme active din sector
SectorCAEN 7111 · Activități de arhitectură →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru REMAP STUDIO S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți REMAP STUDIO S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru REMAP STUDIO S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

REMAP STUDIO S.R.L., cu sediul în Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr, are codul unic de înregistrare (CUI) 51417488, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2025016595009. Firma a fost înființată la data de 10 martie 2025 și are ca obiect principal de activitate Activități de arhitectură (CAEN 7111).

La ultima verificare, REMAP STUDIO S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.189 lei și un rezultat net de 374 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are REMAP STUDIO S.R.L.?

REMAP STUDIO S.R.L. (CUI 51417488) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă REMAP STUDIO S.R.L. în sectorul său?

REMAP STUDIO S.R.L. ocupă locul 6.284 din 6.896 firme active cu bilanț depus în CAEN 7111 (Activități de arhitectură), după cifra de afaceri.

Cât de veche este REMAP STUDIO S.R.L. față de firmele din același domeniu?

REMAP STUDIO S.R.L. este mai veche decât 6% dintre cele 8.960 firme active cu CAEN 7111.

Este REMAP STUDIO S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare REMAP STUDIO S.R.L. (CUI 51417488) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este REMAP STUDIO S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, REMAP STUDIO S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în REMAP STUDIO S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru REMAP STUDIO S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este REMAP STUDIO S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, REMAP STUDIO S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a REMAP STUDIO S.R.L.?

În anul 2025, REMAP STUDIO S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 6.189 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu REMAP STUDIO S.R.L.?

Firmoscop analizează REMAP STUDIO S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.