Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › CONTRAST SRL

CONTRAST SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Miercurea Ciuc
CUI 514680 · J1991000161192
Fără probleme găsite Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONTRAST SRL
Cod fiscal (CIF) RO514680
Nr. Reg. Comerțului J1991000161192
Sediu social Str. Braşovului nr. 67, Mun. Miercurea Ciuc, jud. HARGHITA, 530121
Telefon 0266315288

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

XANTUS ATTILA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.12.1992
CAEN4755 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONTRAST SRL după CUI 514680 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.486.483 lei
-3.0% vs 2024
Profit net 2025
47.942 lei
+216.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.4%
Față de sectorpeste 42% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.441 de firme din Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,7%.

Mărime față de sector13 angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.403 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.931.768 lei20142015: 2.247.247 lei20152016: 3.070.693 lei20162017: 3.498.328 lei20172018: 3.374.132 lei20182019: 3.699.926 lei20192020: 3.255.150 lei20202021: 3.050.979 lei20212022: 3.091.161 lei20222023: 2.823.202 lei20232024: 3.611.528 lei20242025: 3.486.483 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.486.483 lei 47.942 lei 13
2024 3.611.528 lei -41.345 lei 13
2023 2.823.202 lei 23.533 lei 11
2022 3.091.161 lei 349.491 lei 12
2021 3.050.979 lei 289.262 lei 13
2020 3.255.150 lei 182.857 lei 13
2019 3.699.926 lei 314.142 lei 14
2018 3.374.132 lei 292.744 lei 14
2017 3.498.328 lei 280.867 lei 14
2016 3.070.693 lei 251.916 lei 11
2015 2.247.247 lei 100.761 lei 10
2014 1.931.768 lei 43.452 lei 9
2013 1.703.101 lei 36.084 lei 9
2012 1.789.450 lei 3.812 lei 10
2011 1.878.866 lei -239.697 lei 14
2009 2.864.574 lei -142.314 lei 21
2008 3.824.165 lei 3.165 lei 25

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 198 zile+5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 44 zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,38%+2,52 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 65,18%−1,02 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,53× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,11×−0,14 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,35%+10,22 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,66%+3,1 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 30,95%+1,5 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 268.191 lei−9.619 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,2×−0,05 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,6×−0,14 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 228 zile+19 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,41%+2,54 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 244 din 1.310 firme active cu bilanț depus (CAEN 4755)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 1.761 firme active din sector
SectorCAEN 4755 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)15
Valoare totală (2025)37.876 lei

Cumpărători: INTRETINERE DRUMURI HARGHITA, Asociaţia Persoanelor cu Dizabilități din Judeţul Harghita

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONTRAST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONTRAST SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CONTRAST SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONTRAST SRL, cu sediul în Mun. Miercurea Ciuc, are codul unic de înregistrare (CUI) 514680, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991000161192. Firma a fost înființată la data de 4 decembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN 4755).

La ultima verificare, CONTRAST SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.486.483 lei și un rezultat net de 47.942 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONTRAST SRL?

CONTRAST SRL (CUI 514680) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CONTRAST SRL în sectorul său?

CONTRAST SRL ocupă locul 244 din 1.310 firme active cu bilanț depus în CAEN 4755 (Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONTRAST SRL față de firmele din același domeniu?

CONTRAST SRL este mai veche decât 98% dintre cele 1.761 firme active cu CAEN 4755.

Este CONTRAST SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONTRAST SRL (CUI 514680) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONTRAST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONTRAST SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONTRAST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONTRAST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONTRAST SRL plătitoare de TVA?

Da, CONTRAST SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONTRAST SRL?

În anul 2025, CONTRAST SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.486.483 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONTRAST SRL?

Firmoscop analizează CONTRAST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Harghita →

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.