Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › RE FOCUS S.R.L.

RE FOCUS S.R.L.

Înființată în 2025 · 1 an vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 51486658 · J2025020060001
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RE FOCUS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO51486658
Nr. Reg. Comerțului J2025020060001
Sediu social Str. Aurel Vlaicu nr. 62-66, et. 6, ap. 61, camera 2, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0731495153

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.03.2025
CAEN7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RE FOCUS S.R.L. după CUI 51486658 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.213.152 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
993.689 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă81.9%
Față de sectorpeste 94% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 719 de firme din Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 35,1%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 42% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 725 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.213.152 lei 993.689 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · exercițiul 2025. Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 110 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 356 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 81,91% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 30,27% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,3× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,37× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,98% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 82,11% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 82,13% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.213.152 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 558,55% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 129 din 1.092 firme active cu bilanț depus (CAEN 7320)
Vechime relativămai veche decât 5% dintre cele 2.366 firme active din sector
SectorCAEN 7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RE FOCUS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RE FOCUS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RE FOCUS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RE FOCUS S.R.L., cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 51486658, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2025020060001. Firma a fost înființată la data de 19 martie 2025 și are ca obiect principal de activitate Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN 7320).

La ultima verificare, RE FOCUS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.213.152 lei și un rezultat net de 993.689 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RE FOCUS S.R.L.?

RE FOCUS S.R.L. (CUI 51486658) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RE FOCUS S.R.L. în sectorul său?

RE FOCUS S.R.L. ocupă locul 129 din 1.092 firme active cu bilanț depus în CAEN 7320 (Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RE FOCUS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

RE FOCUS S.R.L. este mai veche decât 5% dintre cele 2.366 firme active cu CAEN 7320.

Este RE FOCUS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare RE FOCUS S.R.L. (CUI 51486658) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RE FOCUS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RE FOCUS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RE FOCUS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RE FOCUS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RE FOCUS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, RE FOCUS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RE FOCUS S.R.L.?

În anul 2025, RE FOCUS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.213.152 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RE FOCUS S.R.L.?

Firmoscop analizează RE FOCUS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Marketing & Publicitate în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.