Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › SYRINX SRL

SYRINX SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Miercurea Ciuc
CUI 516860 · J19/95/1991
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SYRINX SRL
Cod fiscal (CIF) RO516860
Nr. Reg. Comerțului J19/95/1991
Sediu social Bld. Frăţiei nr. 11, sc. B, et. III, ap. 13, Mun. Miercurea Ciuc, jud. HARGHITA, 530171
Telefon 0266371802

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.12.1992
CAEN3600 · Captarea, tratarea și distribuția apei
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SYRINX SRL după CUI 516860 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.622.687 lei
+8.0% vs 2024
Profit net 2025
100.857 lei
+80.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.8%
Față de sectorpeste 54% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 305 de firme din Captarea, tratarea și distribuția apei care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,8%.

Mărime față de sector9 angajați · peste 65% din sector

Mediana sectorului: 5 angajați, din 302 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 884.337 lei20142015: 774.361 lei20152016: 877.862 lei20162017: 860.580 lei20172018: 954.515 lei20182019: 1.452.927 lei20192020: 1.318.605 lei20202021: 2.491.426 lei20212022: 2.446.762 lei20222023: 2.053.726 lei20232024: 2.437.553 lei20242025: 2.622.687 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.622.687 lei 100.857 lei 9
2024 2.437.553 lei 55.753 lei 8
2023 2.053.726 lei 131.224 lei 9
2022 2.446.762 lei 386.447 lei 11
2021 2.491.426 lei 396.611 lei 9
2020 1.318.605 lei 242.360 lei 5
2019 1.452.927 lei 157.764 lei 6
2018 954.515 lei 77.421 lei 6
2017 860.580 lei 5.724 lei 6
2016 877.862 lei 130 lei 8
2015 774.361 lei 884 lei 9
2014 884.337 lei 1.865 lei 8
2013 820.579 lei 4.833 lei 8
2012 1.324.590 lei 181 lei 11
2011 1.803.394 lei 4.965 lei 12
2010 1.902.754 lei 11.132 lei 10
2009 1.531.259 lei 25.831 lei 10
2008 1.443.310 lei 44.935 lei 11

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 244 zile+174 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 63 zile+12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,85%+1,56 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 63,48%+37,89 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,58×−2,33 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,74×+1,4 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 10%+5,88 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,66%+0,59 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 36,59%−37,92 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 291.410 lei−13.284 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,95×−0,39 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,12×−1,42 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 172 zile+69 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,59%−1,71 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 83 din 389 firme active cu bilanț depus (CAEN 3600)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 604 firme active din sector
SectorCAEN 3600 · Captarea, tratarea și distribuția apei →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)3
Valoare totală (2024–2025)2.271.612 lei

Autorități: COMPANIA DE APA TARGOVISTE- DAMBOVITA, APA CANAL 2000 S.A.

Achiziții directe (SEAP)8
Valoare totală (2024–2026)176.746 lei

Cumpărători: COMPANIA DE APA TARGOVISTE- DAMBOVITA, Comuna Zagon, APA CANAL 2000 S.A.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J1991000095198 → J19/95/1991
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J19/95/1991 → J1991000095198

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SYRINX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SYRINX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SYRINX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SYRINX SRL, cu sediul în Mun. Miercurea Ciuc, are codul unic de înregistrare (CUI) 516860, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J19/95/1991. Firma a fost înființată la data de 4 decembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Captarea, tratarea și distribuția apei (CAEN 3600).

La ultima verificare, SYRINX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.622.687 lei și un rezultat net de 100.857 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SYRINX SRL?

SYRINX SRL (CUI 516860) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SYRINX SRL în sectorul său?

SYRINX SRL ocupă locul 83 din 389 firme active cu bilanț depus în CAEN 3600 (Captarea, tratarea și distribuția apei), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SYRINX SRL față de firmele din același domeniu?

SYRINX SRL este mai veche decât 98% dintre cele 604 firme active cu CAEN 3600.

Este SYRINX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SYRINX SRL (CUI 516860) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SYRINX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SYRINX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SYRINX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SYRINX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SYRINX SRL plătitoare de TVA?

Da, SYRINX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SYRINX SRL?

În anul 2025, SYRINX SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.622.687 lei și un număr mediu de 9 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SYRINX SRL?

Firmoscop analizează SYRINX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.