Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › EASY CONTROL S.R.L.

EASY CONTROL S.R.L.

Înființată în 2025 · 1 an vechime · Sat Dumbrava Roşie Com. Dumbrava Roşie
CUI 51837473 · J2025036533003
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EASY CONTROL S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO51837473
Nr. Reg. Comerțului J2025036533003
Sediu social Str. Recoltei nr. 164, Sat Dumbrava Roşie Com. Dumbrava Roşie, jud. NEAMŢ
Telefon 0745760494

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

AXINTE IONUȚ · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.05.2025
CAEN3320 · Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EASY CONTROL S.R.L. după CUI 51837473 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
399.620 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
95.673 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă23.9%
Față de sectorpeste 53% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 655 de firme din Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 21,6%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 655 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 399.620 lei 95.673 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · exercițiul 2025. Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 154 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 20 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 23,94% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 63,82% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,57× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,76× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,79% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 36,1% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 36,18% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 399.620 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,51× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,43× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 106 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 35,08% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 430 din 907 firme active cu bilanț depus (CAEN 3320)
Vechime relativămai veche decât 9% dintre cele 1.430 firme active din sector
SectorCAEN 3320 · Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EASY CONTROL S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EASY CONTROL S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EASY CONTROL S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EASY CONTROL S.R.L., cu sediul în Sat Dumbrava Roşie Com. Dumbrava Roşie, are codul unic de înregistrare (CUI) 51837473, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2025036533003. Firma a fost înființată la data de 22 mai 2025 și are ca obiect principal de activitate Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN 3320).

La ultima verificare, EASY CONTROL S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 399.620 lei și un rezultat net de 95.673 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EASY CONTROL S.R.L.?

EASY CONTROL S.R.L. (CUI 51837473) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EASY CONTROL S.R.L. în sectorul său?

EASY CONTROL S.R.L. ocupă locul 430 din 907 firme active cu bilanț depus în CAEN 3320 (Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EASY CONTROL S.R.L. față de firmele din același domeniu?

EASY CONTROL S.R.L. este mai veche decât 9% dintre cele 1.430 firme active cu CAEN 3320.

Este EASY CONTROL S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare EASY CONTROL S.R.L. (CUI 51837473) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EASY CONTROL S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EASY CONTROL S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EASY CONTROL S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EASY CONTROL S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EASY CONTROL S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, EASY CONTROL S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EASY CONTROL S.R.L.?

În anul 2025, EASY CONTROL S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 399.620 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EASY CONTROL S.R.L.?

Firmoscop analizează EASY CONTROL S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.