Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › LORSIL TRANS S.R.L.

LORSIL TRANS S.R.L.

Înființată în 2025 · 1 an vechime · Sat Racoviţa Com. Racoviţa
CUI 52189906 · J2025053513000
Fără probleme găsite Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Plafonul de credit, termenul de plată sugerat, dosarele din instanță — toate în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă — pentru oricâte firme urmărești.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LORSIL TRANS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO52189906
Nr. Reg. Comerțului J2025053513000
Sediu social Str. Negoiul nr. 185B, Sat Racoviţa Com. Racoviţa, jud. SIBIU
Telefon 0741361110

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

STOICHIȚĂ LOREDANA · administratorSTOICHIŢĂ ERONIM-SILVIU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.07.2025
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 23 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LORSIL TRANS S.R.L. după CUI 52189906 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
62.968 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
28.668 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă45.5%
Față de sectorpeste 96% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 62.968 lei 28.668 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · exercițiul 2025. Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 129 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 59 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 45,53% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 43,61% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,29× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,77× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,31% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 56,37% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 56,76% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 62.968 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,24× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 117,3% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 35.055 din 45.284 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 6% dintre cele 74.195 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LORSIL TRANS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LORSIL TRANS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LORSIL TRANS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LORSIL TRANS S.R.L., cu sediul în Sat Racoviţa Com. Racoviţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 52189906, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2025053513000. Firma a fost înființată la data de 22 iulie 2025 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, LORSIL TRANS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 62.968 lei și un rezultat net de 28.668 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LORSIL TRANS S.R.L.?

LORSIL TRANS S.R.L. (CUI 52189906) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 23 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LORSIL TRANS S.R.L. în sectorul său?

LORSIL TRANS S.R.L. ocupă locul 35.055 din 45.284 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LORSIL TRANS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

LORSIL TRANS S.R.L. este mai veche decât 6% dintre cele 74.195 firme active cu CAEN 4941.

Este LORSIL TRANS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare LORSIL TRANS S.R.L. (CUI 52189906) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LORSIL TRANS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LORSIL TRANS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LORSIL TRANS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LORSIL TRANS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LORSIL TRANS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, LORSIL TRANS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LORSIL TRANS S.R.L.?

În anul 2025, LORSIL TRANS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 62.968 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LORSIL TRANS S.R.L.?

Firmoscop analizează LORSIL TRANS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.