Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Cluj › GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L.

GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L.

Înființată în 2025 · 1 an vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 52244466 · J2025056659004
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 27 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO52244466
Nr. Reg. Comerțului J2025056659004
Sediu social 1 MAI nr. 4-5, Municipiul Cluj-Napoca
Telefon 0745310292

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Reprezentanți

ROMAN BOGDAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 27 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 27 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L. după CUI 52244466 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 90/100
Cifră de afaceri 2025
3.239.169 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
371.762 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă11.5%
Față de sectorpeste 58% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 9.639 de firme din Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,8%.

Mărime față de sector11 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.541 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.239.169 lei 371.762 lei 11

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · exercițiul 2025. Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 158 de zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 101 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,48% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 78,98% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,27× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,76× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,95% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 21,01% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 21,02% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 294.470 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,83× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 12,4× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 29 de zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 15,2% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 506 din 15.176 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4791)
Vechime relativămai veche decât 9% dintre cele 35.628 de firme active din sector
SectorCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2025)12.600 lei

Cumpărători: ARTEXIM

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume13
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L., cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 52244466, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2025056659004. Firma a fost înființată la data de 30 iulie 2025 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791).

La ultima verificare, GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.239.169 lei și un rezultat net de 371.762 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L.?

GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L. (CUI 52244466) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 27 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L. în sectorul său?

GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L. ocupă locul 506 din 15.176 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4791 (Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L. este mai veche decât 9% dintre cele 35.628 de firme active cu CAEN 4791.

Este GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L. (CUI 52244466) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L.?

În anul 2025, GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 3.239.169 lei și un număr mediu de 11 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L.?

Firmoscop analizează GARAMOND MEDIA PRINT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Cluj →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4791 din Cluj, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.