Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › GHE-MA IMPEX SRL

GHE-MA IMPEX SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 5228922 · J1994002445406
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GHE-MA IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO5228922
Nr. Reg. Comerțului J1994002445406
Sediu social Str. Stăvilarului nr. 8, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 23836
Telefon 0722238873

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GHEORGHE CRISTINEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.02.1994
CAEN4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GHE-MA IMPEX SRL după CUI 5228922 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 60/100
Cifră de afaceri 2025
847.851 lei
0.0% vs 2024
Profit net 2025
-149.612 lei
-86.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-17.6%
Față de sectorpeste 8% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 4.804 de firme din Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 62% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.666 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.007.945 lei20142015: 1.055.125 lei20152016: 1.027.658 lei20162017: 957.312 lei20172018: 867.071 lei20182019: 1.022.783 lei20192020: 1.105.579 lei20202021: 1.266.040 lei20212022: 900.315 lei20222023: 687.880 lei20232024: 846.298 lei20242025: 847.851 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 847.851 lei -149.612 lei 3
2024 846.298 lei -80.337 lei 3
2023 687.880 lei -9.990 lei 3
2022 900.315 lei 3.215 lei 3
2021 1.266.040 lei 74.522 lei 4
2020 1.105.579 lei 5.485 lei 4
2019 1.022.783 lei 107.708 lei 4
2018 867.071 lei 23.818 lei 4
2017 957.312 lei 24.143 lei 4
2016 1.027.658 lei 41.316 lei 4
2015 1.055.125 lei 28.292 lei 5
2014 1.007.945 lei -841 lei 6
2013 1.052.077 lei 17.705 lei 7
2012 1.265.538 lei 39.320 lei 6
2011 915.878 lei 4.013 lei 6
2009 851.506 lei -66.666 lei
2008 1.501.752 lei 8.705 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 396 zile+20 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 180 zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -17,65%−8,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 74,87%+9,34 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,34×−0,19 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,01×+1,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -48,87%−31,24 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -12,17%−6,13 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 24,91%−9,36 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 282.617 lei+518 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,69× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,07×+0,11 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 341 zile−41 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -13,16%−6,5 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.228 din 3.888 firme active cu bilanț depus (CAEN 4683)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 4.972 firme active din sector
SectorCAEN 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume7
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GHE-MA IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GHE-MA IMPEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GHE-MA IMPEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GHE-MA IMPEX SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 5228922, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994002445406. Firma a fost înființată la data de 21 februarie 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).

La ultima verificare, GHE-MA IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 847.851 lei și un rezultat net de -149.612 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GHE-MA IMPEX SRL?

GHE-MA IMPEX SRL (CUI 5228922) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GHE-MA IMPEX SRL în sectorul său?

GHE-MA IMPEX SRL ocupă locul 2.228 din 3.888 firme active cu bilanț depus în CAEN 4683 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GHE-MA IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

GHE-MA IMPEX SRL este mai veche decât 96% dintre cele 4.972 firme active cu CAEN 4683.

Este GHE-MA IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GHE-MA IMPEX SRL (CUI 5228922) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GHE-MA IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GHE-MA IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GHE-MA IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GHE-MA IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GHE-MA IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, GHE-MA IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GHE-MA IMPEX SRL?

În anul 2025, GHE-MA IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 847.851 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GHE-MA IMPEX SRL?

Firmoscop analizează GHE-MA IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.