Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Iași › BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L.

BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L.

Înființată în 2025 · 1 an vechime · Municipiul Iaşi
CUI 52326892 · J2025061021003
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 4 noiembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Câte zile termen și cât plafon? Deblochezi cu emailul, gratuit.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L.
CUI 52326892
Nr. Reg. Comerțului J2025061021003
Sediu social Fântânilor nr. 43, bl. B14, ap. B39, Municipiul Iaşi
Telefon +40767884572

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026.

Reprezentanți

BOCÂNCĂ ALEXANDRU-FLORIN · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4323 · Lucrări de izolații
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 4 noiembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 4 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 4 noiembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L. după CUI 52326892 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
62.164 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
8.891 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă14.3%
Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 62.164 lei 8.891 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · exercițiul 2025. Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 60 de zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 62 de zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,3% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 53,06% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,88× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,13× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 97,8% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 45,9% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 46,94% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 62.164 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,21× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 18,04% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 183 din 213 firme active cu bilanț depus (CAEN 4323)
Vechime relativămai veche decât 29% dintre cele 377 de firme active din sector
SectorCAEN 4323 · Lucrări de izolații →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 21 octombrie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L., cu sediul în Municipiul Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 52326892, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2025061021003. Firma a fost înființată la data de 14 august 2025 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de izolații (CAEN 4323).

La ultima verificare, BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 62.164 lei și un rezultat net de 8.891 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L.?

BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L. (CUI 52326892) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 4 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L. în sectorul său?

BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L. ocupă locul 183 din 213 firme active cu bilanț depus în CAEN 4323 (Lucrări de izolații), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L. este mai veche decât 29% dintre cele 377 de firme active cu CAEN 4323.

Este BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L. (CUI 52326892) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L.?

În anul 2025, BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 62.164 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L.?

Firmoscop analizează BCA CONSTRUCT PROJECT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4323 din Iași, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.