Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › EX REMOS SRL

EX REMOS SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Satu Mare
CUI 5233902 · J1994000251308
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EX REMOS SRL
Cod fiscal (CIF) RO5233902
Nr. Reg. Comerțului J1994000251308
Sediu social Bld. Traian nr. 10, ap. 15, Mun. Satu Mare, 440078
Telefon 0726280927

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.02.1994
CAEN4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EX REMOS SRL după CUI 5233902 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
833.687 lei
+5.0% vs 2024
Profit net 2025
326.202 lei
-7.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă39.1%
Față de sectorpeste 94% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 2.647 de firme din Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,6%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 29% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.582 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 204.828 lei20142015: 208.465 lei20152016: 266.405 lei20162017: 235.009 lei20172018: 252.978 lei20182019: 297.773 lei20192020: 377.284 lei20202021: 404.109 lei20212022: 540.679 lei20222023: 685.777 lei20232024: 796.190 lei20242025: 833.687 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 833.687 lei 326.202 lei 1
2024 796.190 lei 351.099 lei 1
2023 685.777 lei 302.957 lei 1
2022 540.679 lei 197.829 lei 1
2021 404.109 lei 133.694 lei 1
2020 377.284 lei 117.181 lei 1
2019 297.773 lei 83.385 lei 1
2018 252.978 lei 67.103 lei 1
2017 235.009 lei 48.924 lei 1
2016 266.405 lei 61.730 lei 1
2015 208.465 lei 39.092 lei 1
2014 204.828 lei 47.701 lei 1
2013 149.573 lei 20.059 lei 1
2012 138.462 lei 12.384 lei 1
2011 116.428 lei 196 lei 1
2010 105.541 lei -1.339 lei 1
2009 110.117 lei 3.399 lei 1
2008 114.671 lei 10.194 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 45 zile+37 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 113 zile+62 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 39,13%−4,97 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 24,32%+19,46 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,11×−16,46 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,32×+0,27 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,74%−0,19 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 76,57%−20,01 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 76,77%−19,88 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 833.687 lei+37.497 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,96×−0,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 12,08×+0,1 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 30 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 70,84%−15,24 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 504 din 1.442 firme active cu bilanț depus (CAEN 4774)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 2.010 firme active din sector
SectorCAEN 4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare obiect de activitate (CAEN): 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate → 4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J30/251/1994 → J1994000251308

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EX REMOS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EX REMOS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EX REMOS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EX REMOS SRL, cu sediul în Mun. Satu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 5233902, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994000251308. Firma a fost înființată la data de 22 februarie 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate (CAEN 4774).

La ultima verificare, EX REMOS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 833.687 lei și un rezultat net de 326.202 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EX REMOS SRL?

EX REMOS SRL (CUI 5233902) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EX REMOS SRL în sectorul său?

EX REMOS SRL ocupă locul 504 din 1.442 firme active cu bilanț depus în CAEN 4774 (Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EX REMOS SRL față de firmele din același domeniu?

EX REMOS SRL este mai veche decât 97% dintre cele 2.010 firme active cu CAEN 4774.

Este EX REMOS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EX REMOS SRL (CUI 5233902) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EX REMOS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EX REMOS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EX REMOS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EX REMOS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EX REMOS SRL plătitoare de TVA?

Da, EX REMOS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EX REMOS SRL?

În anul 2025, EX REMOS SRL a raportat o cifră de afaceri de 833.687 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EX REMOS SRL?

Firmoscop analizează EX REMOS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Satu Mare →

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.