Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › SMT DEVELOPMENT S.R.L.

SMT DEVELOPMENT S.R.L.

Înființată în 2025 · 1 an vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 52402728 · J2025064771008
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 174K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SMT DEVELOPMENT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO52402728
Nr. Reg. Comerțului J2025064771008
Sediu social Str. Grigore Ionescu nr. 63, bl. T73, sc. 2, et. 4, ap. 42, Camera 1, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 23674
Telefon 0747210437

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

STOICA MARIAN-FLORINEL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.08.2025
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)173.886 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 173.886 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SMT DEVELOPMENT S.R.L. după CUI 52402728 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
650.766 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
521.335 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă80.1%
Față de sectorpeste 96% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 73% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 650.766 lei 521.335 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · exercițiul 2025. Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 107 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 367 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 80,11% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 26,73% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,74× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,36× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,96% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 73,24% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 73,27% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 162.692 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,91× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 482,33% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.772 din 19.768 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 21% dintre cele 31.982 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SMT DEVELOPMENT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SMT DEVELOPMENT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SMT DEVELOPMENT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SMT DEVELOPMENT S.R.L., cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 52402728, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2025064771008. Firma a fost înființată la data de 28 august 2025 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, SMT DEVELOPMENT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 174K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 650.766 lei și un rezultat net de 521.335 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SMT DEVELOPMENT S.R.L.?

SMT DEVELOPMENT S.R.L. (CUI 52402728) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SMT DEVELOPMENT S.R.L. în sectorul său?

SMT DEVELOPMENT S.R.L. ocupă locul 7.772 din 19.768 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SMT DEVELOPMENT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SMT DEVELOPMENT S.R.L. este mai veche decât 21% dintre cele 31.982 firme active cu CAEN 4100.

Este SMT DEVELOPMENT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare SMT DEVELOPMENT S.R.L. (CUI 52402728) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SMT DEVELOPMENT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SMT DEVELOPMENT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are SMT DEVELOPMENT S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, SMT DEVELOPMENT S.R.L. figura cu restanțe de 173.886 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în SMT DEVELOPMENT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SMT DEVELOPMENT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SMT DEVELOPMENT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SMT DEVELOPMENT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SMT DEVELOPMENT S.R.L.?

În anul 2025, SMT DEVELOPMENT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 650.766 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SMT DEVELOPMENT S.R.L.?

Firmoscop analizează SMT DEVELOPMENT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.