Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL

DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Sat Pătrăuţi Com. Pătrăuţi
CUI 5295328 · J1994000334333
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL
Cod fiscal (CIF) RO5295328
Nr. Reg. Comerțului J1994000334333
Sediu Sat Pătrăuţi Com. Pătrăuţi, Suceava
Telefon 0741066821

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CHIDEUCIUC FLAVIUS-NICOLAE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.03.1994
CAEN2366 · Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL după CUI 5295328 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
115.716 lei
+404.0% vs 2024
Profit net 2025
48.016 lei
+241.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă41.5%
Datorii / capital2.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 64.318 lei20142015: 76.833 lei20152016: 73.586 lei20162017: 68.834 lei20172018: 89.992 lei20182019: 84.460 lei20192020: 73.053 lei20202021: 109.959 lei20212022: 131.995 lei20222023: 36.451 lei20232024: 22.958 lei20242025: 115.716 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 115.716 lei 48.016 lei
2024 22.958 lei -33.880 lei 1
2023 36.451 lei -63.386 lei 1
2022 131.995 lei 5.998 lei 1
2021 109.959 lei 17.098 lei 1
2020 73.053 lei 8.248 lei 1
2019 84.460 lei 1.862 lei 1
2018 89.992 lei 585 lei 1
2017 68.834 lei -27.964 lei 1
2016 73.586 lei -54.617 lei 2
2015 76.833 lei -35.674 lei 3
2014 64.318 lei -70.610 lei 1
2013 142.083 lei -57.150 lei 2
2012 285.251 lei 6.406 lei 5
2011 394.589 lei 879 lei 4
2010 191.752 lei -10.719 lei 2
2009 59.354 lei 1.087 lei 4
2008 459.176 lei 8.891 lei 12

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 482 zile−1.907 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 60 zile+56 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 41,49%+189,06 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 72,71%−21,5 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,38×+0,32 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,66×−13,13 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 83,46%+439,38 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 22,84%+44,08 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 27,37%+21,4 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,55×+0,41 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 612,25×+607,74 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi−80 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 41,18%+89,37 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 54 din 79 firme active cu bilanț depus (CAEN 2366)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 168 firme active din sector
SectorCAEN 2366 · Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL, cu sediul în Sat Pătrăuţi Com. Pătrăuţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 5295328, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994000334333. Firma a fost înființată la data de 4 martie 1994 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos (CAEN 2366).

La ultima verificare, DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 115.716 lei și un rezultat net de 48.016 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL?

DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL (CUI 5295328) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL în sectorul său?

DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL ocupă locul 54 din 79 firme active cu bilanț depus în CAEN 2366 (Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL față de firmele din același domeniu?

DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL este mai veche decât 96% dintre cele 168 firme active cu CAEN 2366.

Este DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL (CUI 5295328) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL plătitoare de TVA?

Da, DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL?

În anul 2025, DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 115.716 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL?

Firmoscop analizează DAPROCOM INDUSTRIAL GRUP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.