Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › IPSO SRL

IPSO SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Sat Mogoşoaia Com. Mogoşoaia
CUI 5368365 · J2010002889239
Fără probleme găsite Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVAMare contribuabil
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IPSO SRL
Cod fiscal (CIF) RO5368365
Nr. Reg. Comerțului J2010002889239
Sediu social Şos. Bucureşti-Târgovişte nr. 174D, Sat Mogoşoaia Com. Mogoşoaia, jud. ILFOV, 77135

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

M12 INVESTISSEMENTS · administratorMARIANA TOFAN · reprezentant al persoanei juridiceMONNOYEUR PHILIPPE MARIE · reprezentant al persoanei juridiceVAN STRIEN ARNAUD · administratorPOSTOLACHE FRANCESCA · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.11.2010
CAEN4661 · Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Mare contribuabilDa · în evidența ANAF pentru firme mari
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Cine deține firma

Firmă-mamă directăMONNOYEUR · Franța
Firmă-mamă finalăMARSEILLAN · Franța

GLEIF (Global LEI Index) · actualizat 31 august 2026

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IPSO SRL după CUI 5368365 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.408.427.633 lei
+50.0% vs 2024
Profit net 2025
74.295.930 lei
+361.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.3%
Față de sectorpeste 48% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 587 de firme din Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,5%.

Mărime față de sector540 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 559 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 483.219.913 lei20142015: 509.602.354 lei20152016: 675.987.616 lei20162017: 865.933.953 lei20172018: 958.724.634 lei20182019: 902.682.447 lei20192020: 773.349.180 lei20202021: 990.017.366 lei20212022: 1.228.848.477 lei20222023: 1.575.258.585 lei20232024: 938.913.325 lei20242025: 1.408.427.633 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.408.427.633 lei 74.295.930 lei 540
2024 938.913.325 lei 16.111.588 lei 552
2023 1.575.258.585 lei 147.041.487 lei 554
2022 1.228.848.477 lei 121.406.936 lei 498
2021 990.017.366 lei 73.850.234 lei 488
2020 773.349.180 lei 37.288.961 lei 487
2019 902.682.447 lei 48.326.477 lei 505
2018 958.724.634 lei 68.374.195 lei 464
2017 865.933.953 lei 76.079.874 lei 400
2016 675.987.616 lei 51.684.205 lei 361
2015 509.602.354 lei 35.485.528 lei 333
2014 483.219.913 lei 31.014.318 lei 314
2013 397.083.186 lei 21.176.118 lei 294
2012 383.143.665 lei 23.241.431 lei 268
2011 369.638.427 lei 21.063.687 lei 238
2010 345.311.609 lei 20.287.383 lei 358
2009 327.548.344 lei 4.530.810 lei 506
2008 313.336.696 lei 3.034.934 lei 564

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 62 zile−116 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 26 zile−4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,28%+3,56 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 47,59%−23,67 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,1×+0,7 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,09×−2,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 34,02%+22,76 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 14,8%+12,29 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 43,5%+21,22 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 2.608.199 lei+907.269 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,81×+1,35 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,23×+2,27 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 86 zile−100 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,66%+3,93 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1 din 860 firme active cu bilanț depus (CAEN 4661)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 1.325 firme active din sector
SectorCAEN 4661 · Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)16
Valoare totală (2024–2026)9.608.922 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați1 · 1.936.491 lei

Autorități: UNIVERSITATEA CRAIOVA, REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA, COMUNA CARCEA

Achiziții directe (SEAP)593
Valoare totală (2024–2026)3.676.986 lei

Cumpărători: Universitatea de Stiintele Vietii "Regele Mihai I"din Timisoara, STATIUNEA DE CERCETARE DEZVOLTARE PENTRU CRESTEREA OVINELOR SI CAPRINELOR POPAUTI, STATIUNEA DE CERCETARE DEZVOLTARE PENTRU PAJISTI VASLUI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume21
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 29 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Sat Mogoşoaia Com. Mogoşoaia
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → INREGISTRAT din data 04.11.2010
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/4735/1994 → J2010002889239
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 04.11.2010 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia → Bucureşti Sectorul 1
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2010002889239 → J40/4735/1994
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/4735/1994 → J2010002889239
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia → Bucureşti Sectorul 1
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2010002889239 → J40/4735/1994
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → INREGISTRAT din data 04.11.2010
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/4735/1994 → J2010002889239

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IPSO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IPSO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru IPSO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IPSO SRL, cu sediul în Sat Mogoşoaia Com. Mogoşoaia, are codul unic de înregistrare (CUI) 5368365, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010002889239. Firma a fost înființată la data de 21 martie 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor (CAEN 4661).

La ultima verificare, IPSO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.408.427.633 lei și un rezultat net de 74.295.930 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IPSO SRL?

IPSO SRL (CUI 5368365) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 25 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IPSO SRL în sectorul său?

IPSO SRL ocupă locul 1 din 860 firme active cu bilanț depus în CAEN 4661 (Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IPSO SRL față de firmele din același domeniu?

IPSO SRL este mai veche decât 97% dintre cele 1.325 firme active cu CAEN 4661.

Este IPSO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IPSO SRL (CUI 5368365) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IPSO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IPSO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IPSO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IPSO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IPSO SRL plătitoare de TVA?

Da, IPSO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IPSO SRL?

În anul 2025, IPSO SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.408.427.633 lei și un număr mediu de 540 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IPSO SRL?

Firmoscop analizează IPSO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.