Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › LOCKET TRADING SRL

LOCKET TRADING SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Brăila
CUI 5512842 · J1994000447091
Fără probleme găsite Re-verificat · 22 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LOCKET TRADING SRL
Cod fiscal (CIF) RO5512842
Nr. Reg. Comerțului J1994000447091
Sediu social Şos. Râmnicu Sărat nr. 86, cladirea C6, Mun. Brăila, 810166
Telefon 0239612712

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 22 august 2026.

Reprezentanți

MIRCEA ANCA LUMINITA · administratorMIRCEA GHEORGHE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.04.1994
CAEN4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 22 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 22 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 22 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 22 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 22 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 22 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LOCKET TRADING SRL după CUI 5512842 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
95.658.717 lei
+2.0% vs 2024
Profit net 2025
6.015.680 lei
-7.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.3%
Față de sectorpeste 60% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 687 de firme din Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,3%.

Mărime față de sector96 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 693 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 20.942.448 lei20142015: 34.160.411 lei20152016: 36.395.888 lei20162017: 37.086.435 lei20172018: 39.688.347 lei20182019: 43.793.343 lei20192020: 51.227.261 lei20202021: 58.073.857 lei20212022: 71.625.127 lei20222023: 87.756.502 lei20232024: 93.446.929 lei20242025: 95.658.717 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 95.658.717 lei 6.015.680 lei 96
2024 93.446.929 lei 6.507.606 lei 100
2023 87.756.502 lei 14.144.849 lei 135
2022 71.625.127 lei 4.062.383 lei 118
2021 58.073.857 lei 2.745.754 lei 114
2020 51.227.261 lei 3.091.918 lei 97
2019 43.793.343 lei 1.462.397 lei 94
2018 39.688.347 lei 1.680.717 lei 98
2017 37.086.435 lei 3.091.171 lei 99
2016 36.395.888 lei 2.075.500 lei 108
2015 34.160.411 lei 1.501.958 lei 110
2014 20.942.448 lei 1.002.774 lei 92
2013 20.048.885 lei 939.448 lei 85
2012 18.093.471 lei 902.462 lei 88
2011 18.513.785 lei 864.284 lei 83
2010 23.554.391 lei 857.913 lei 90
2009 28.281.435 lei 1.014.800 lei 110
2008 34.183.450 lei 1.192.946 lei 100

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 38 zile−18 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 31 zile+2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,29%−0,67 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 21,68%−6,74 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,61×+1,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,28×−0,12 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 16,83%−1,27 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 13,16%+0,23 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 78,2%+6,74 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 996.445 lei+61.976 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,09×+0,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,28×−0,58 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 44 zile+3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,6%−0,91 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 18 din 1.154 firme active cu bilanț depus (CAEN 4645)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 1.876 firme active din sector
SectorCAEN 4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume27
Dintre care radiate (închise)14

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LOCKET TRADING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LOCKET TRADING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LOCKET TRADING SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LOCKET TRADING SRL, cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 5512842, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994000447091. Firma a fost înființată la data de 18 aprilie 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN 4645).

La ultima verificare, LOCKET TRADING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 95.658.717 lei și un rezultat net de 6.015.680 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 22 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LOCKET TRADING SRL?

LOCKET TRADING SRL (CUI 5512842) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 22 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LOCKET TRADING SRL în sectorul său?

LOCKET TRADING SRL ocupă locul 18 din 1.154 firme active cu bilanț depus în CAEN 4645 (Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LOCKET TRADING SRL față de firmele din același domeniu?

LOCKET TRADING SRL este mai veche decât 97% dintre cele 1.876 firme active cu CAEN 4645.

Este LOCKET TRADING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LOCKET TRADING SRL (CUI 5512842) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LOCKET TRADING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LOCKET TRADING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LOCKET TRADING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LOCKET TRADING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LOCKET TRADING SRL plătitoare de TVA?

Da, LOCKET TRADING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LOCKET TRADING SRL?

În anul 2025, LOCKET TRADING SRL a raportat o cifră de afaceri de 95.658.717 lei și un număr mediu de 96 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LOCKET TRADING SRL?

Firmoscop analizează LOCKET TRADING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 22 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.