Sari la conținut
FirmoscopFirmeGorj › TAMAR SRL

TAMAR SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Loc. Romaneşti Mun. Târgu Jiu
CUI 5528610 · J1994000470187
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TAMAR SRL
Cod fiscal (CIF) RO5528610
Nr. Reg. Comerțului J1994000470187
Sediu social Str. Independenţei nr. 1, Clădirea C2, Loc. Romaneşti Mun. Târgu Jiu, jud. GORJ, 210006
Telefon 0722504463

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MĂROIU NICOLAE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.04.1994
CAEN9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TAMAR SRL după CUI 5528610 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2025
385.978 lei
-47.0% vs 2024
Profit net 2025
-9.024 lei
-166.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-2.3%
Față de sectorpeste 17% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.189 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.980 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 247.008 lei20132014: 69.111 lei20142015: 171.565 lei20152016: 138.033 lei20162017: 80.809 lei20172018: 41.260 lei20182019: 63.045 lei20192020: 31.032 lei20202022: 104.772 lei20222023: 247.495 lei20232024: 723.564 lei20242025: 385.978 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 385.978 lei -9.024 lei 1
2024 723.564 lei 13.656 lei 1
2023 247.495 lei 860.618 lei 1
2022 104.772 lei 4.016 lei 0
2020 31.032 lei 18.180 lei 0
2019 63.045 lei 25.022 lei 0
2018 41.260 lei 5.731 lei 0
2017 80.809 lei -12.444 lei 1
2016 138.033 lei -9.776 lei 0
2015 171.565 lei -72.568 lei 0
2014 69.111 lei -21.734 lei 0
2013 247.008 lei 48.347 lei 0
2012 643.848 lei -1.168.670 lei 0
2011 615.774 lei -219.409 lei 1
2009 1.516.445 lei 4.590 lei 2
2008 2.905.508 lei 5.946 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.066 zile+1.734 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.215 zile+1.157 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -2,34%−4,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 44,71%+17,96 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,24×−1,5 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,22×+0,85 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -0,5%−1,26 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -0,18%−0,73 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 36,75%−36,5 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 385.978 lei−337.586 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,08×−0,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,31×−0,31 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1.195 zile+611 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -0,53%−2,99 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 859 din 6.111 firme active cu bilanț depus (CAEN 9329)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 14.276 firme active din sector
SectorCAEN 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TAMAR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TAMAR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TAMAR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TAMAR SRL, cu sediul în Loc. Romaneşti Mun. Târgu Jiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 5528610, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994000470187. Firma a fost înființată la data de 20 aprilie 1994 și are ca obiect principal de activitate Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN 9329).

La ultima verificare, TAMAR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 385.978 lei și un rezultat net de -9.024 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TAMAR SRL?

TAMAR SRL (CUI 5528610) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TAMAR SRL în sectorul său?

TAMAR SRL ocupă locul 859 din 6.111 firme active cu bilanț depus în CAEN 9329 (Alte activități recreative și distractive n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TAMAR SRL față de firmele din același domeniu?

TAMAR SRL este mai veche decât 99% dintre cele 14.276 firme active cu CAEN 9329.

Este TAMAR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TAMAR SRL (CUI 5528610) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TAMAR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TAMAR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TAMAR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TAMAR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TAMAR SRL plătitoare de TVA?

Da, TAMAR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TAMAR SRL?

În anul 2025, TAMAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 385.978 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TAMAR SRL?

Firmoscop analizează TAMAR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Gorj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Gorj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.