Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › JARVIS CO SRL

JARVIS CO SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 5553273 · J1994000889080
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire JARVIS CO SRL
Cod fiscal (CIF) RO5553273
Nr. Reg. Comerțului J1994000889080
Sediu social Str. Plugarilor nr. 3/Z, Mun. Braşov, 500473
Telefon 068470794

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.04.1994
CAEN3312 · Repararea mașinilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută JARVIS CO SRL după CUI 5553273 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.471.368 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
100.005 lei
-38.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.8%
Față de sectorpeste 35% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 6.685 de firme din Lucrări de instalații electrice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,8%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 75% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.030 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 420.394 lei20142015: 621.073 lei20152016: 849.256 lei20162017: 1.027.728 lei20172018: 1.276.853 lei20182019: 1.603.330 lei20192020: 1.668.009 lei20202021: 1.509.481 lei20212022: 1.405.068 lei20222023: 1.238.405 lei20232024: 1.278.860 lei20242025: 1.471.368 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.471.368 lei 100.005 lei 5
2024 1.278.860 lei 161.819 lei 5
2023 1.238.405 lei 122.555 lei 6
2022 1.405.068 lei 38.660 lei 7
2021 1.509.481 lei 198.860 lei 8
2020 1.668.009 lei 395.688 lei 10
2019 1.603.330 lei 543.920 lei 10
2018 1.276.853 lei 288.415 lei 10
2017 1.027.728 lei 295.730 lei
2016 849.256 lei 208.690 lei 10
2015 621.073 lei 92.832 lei 8
2014 420.394 lei 54.116 lei 5
2013 520.638 lei 133.688 lei 7
2012 445.839 lei 99.461 lei 6
2011 329.024 lei 44.641 lei 5
2010 283.254 lei 282 lei 5
2009 251.406 lei -51.507 lei 6
2008 318.403 lei -6.517 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 218 zile−64 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 186 zile+49 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,8%−5,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 59,38%−6,07 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,68×+0,15 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,51×−0,54 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 17,23%−16,45 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,76%−3,97 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 39,24%+7,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 294.274 lei+38.502 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,99×+0,14 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 81,4×−29.659,53 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 4 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,56%−6,89 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 215 din 1.634 firme active cu bilanț depus (CAEN 3312)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 2.712 firme active din sector
SectorCAEN 3312 · Repararea mașinilor →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 21 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J08/889/1994 → J1994000889080

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru JARVIS CO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți JARVIS CO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru JARVIS CO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

JARVIS CO SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 5553273, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994000889080. Firma a fost înființată la data de 25 aprilie 1994 și are ca obiect principal de activitate Repararea mașinilor (CAEN 3312).

La ultima verificare, JARVIS CO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.471.368 lei și un rezultat net de 100.005 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are JARVIS CO SRL?

JARVIS CO SRL (CUI 5553273) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă JARVIS CO SRL în sectorul său?

JARVIS CO SRL ocupă locul 215 din 1.634 firme active cu bilanț depus în CAEN 3312 (Repararea mașinilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este JARVIS CO SRL față de firmele din același domeniu?

JARVIS CO SRL este mai veche decât 97% dintre cele 2.712 firme active cu CAEN 3312.

Este JARVIS CO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare JARVIS CO SRL (CUI 5553273) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este JARVIS CO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, JARVIS CO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în JARVIS CO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru JARVIS CO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este JARVIS CO SRL plătitoare de TVA?

Da, JARVIS CO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a JARVIS CO SRL?

În anul 2025, JARVIS CO SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.471.368 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu JARVIS CO SRL?

Firmoscop analizează JARVIS CO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.