INTERCOMEXIM SRL
Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.
sau cu emailul:
Confirmarea din email îți creează un cont Firmoscop gratuit — accepți Termenii și Confidențialitatea. Renunți oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 21 octombrie 2026.
Reprezentanți
ŞIPOŞ ANDRA TEODORA · administratorŞIPOŞ MARIA SORINA · administratorVezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 21 octombrie 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 19 octombrie 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 21 octombrie 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 19 octombrie 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Contracte publice (SEAP) | Nicio atribuire găsită pe acest CUI | 30 septembrie 2026 |
| Modificări la Registrul Comerțului | Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare | 21 octombrie 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută INTERCOMEXIM SRL după CUI 5608123 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Comparat cu 901 firme din Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.
Mediana sectorului: 1 angajat, din 850 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.
Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 219.544 lei | 85.086 lei | 1 |
| 2024 | 187.514 lei | 25.482 lei | 1 |
| 2023 | 126.873 lei | -33.871 lei | 1 |
| 2022 | 123.548 lei | -56.756 lei | 1 |
| 2020 | 109.669 lei | -83.264 lei | 1 |
| 2018 | 119.206 lei | -10.568 lei | 1 |
| 2017 | 109.683 lei | -42.082 lei | 1 |
| 2016 | 104.560 lei | 31.427 lei | 1 |
| 2015 | 103.301 lei | 45.598 lei | 1 |
| 2014 | 105.132 lei | 21.123 lei | 1 |
| 2013 | 113.153 lei | 11.164 lei | 2 |
| 2012 | 69.299 lei | -180.582 lei | 1 |
| 2011 | 71.963 lei | -46.816 lei | 1 |
| 2010 | 77.935 lei | -16.643 lei | 1 |
| 2009 | 77.944 lei | 25.934 lei | 1 |
| 2008 | 64.452 lei | -38.154 lei | 1 |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 208 din 640 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4729) |
| Vechime relativă | mai veche decât 92% dintre cele 1.396 de firme active din sector |
| Sector | CAEN 4729 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate → |
Grup de firme
Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru INTERCOMEXIM SRL
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți INTERCOMEXIM SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Verifică altă firmă
Despre firmă
INTERCOMEXIM SRL, cu sediul în Mun. Satu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 5608123, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J30/600/1994. Firma a fost înființată la data de 10 mai 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate (CAEN 4729).
La ultima verificare, INTERCOMEXIM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 219.544 lei și un rezultat net de 85.086 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 21 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
Întrebări frecvente
Ce verdict are INTERCOMEXIM SRL?
INTERCOMEXIM SRL (CUI 5608123) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 21 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Ce loc ocupă INTERCOMEXIM SRL în sectorul său?
INTERCOMEXIM SRL ocupă locul 208 din 640 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4729 (Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate), după cifra de afaceri.
Cât de veche este INTERCOMEXIM SRL față de firmele din același domeniu?
INTERCOMEXIM SRL este mai veche decât 92% dintre cele 1.396 de firme active cu CAEN 4729.
Este INTERCOMEXIM SRL o firmă activă?
Da, la ultima verificare INTERCOMEXIM SRL (CUI 5608123) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este INTERCOMEXIM SRL în insolvență?
Nu — la ultima verificare, INTERCOMEXIM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în INTERCOMEXIM SRL?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INTERCOMEXIM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este INTERCOMEXIM SRL plătitoare de TVA?
Da, INTERCOMEXIM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a INTERCOMEXIM SRL?
În anul 2025, INTERCOMEXIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 219.544 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INTERCOMEXIM SRL?
Firmoscop analizează INTERCOMEXIM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- PRO SĂNĂTATE SRL · Mun. Satu Mare · CA 1.814.986 lei
- ALIZ PREST SRL · Sat Hodod Com. Hodod · CA 1.018.498 lei
- CIMROX & CLAUDIA S.R.L. · Sat Şandra Com. Beltiug · CA 883.237 lei
- ZEOMINERAL PRODUCT RO SRL · Orş. Tăşnad · CA 74.592 lei
- ADEMAR A&M UNIC SRL · Sat Viile Satu Mare, Comuna Viile Satu Mare · CA 0 lei
- SZANTO ADRIAN IOAN ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ · Municipiul Satu Mare
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 21 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.