Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › RO-LAS-NEM SRL

RO-LAS-NEM SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Orş. Deta
CUI 5615309 · J35/1176/1994
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RO-LAS-NEM SRL
Cod fiscal (CIF) RO5615309
Nr. Reg. Comerțului J35/1176/1994
Sediu social Str. Tîrgu Mare nr. 1, Orş. Deta, jud. TIMIŞ, 305200

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ROTARU VERONICA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.05.1994
CAEN4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RO-LAS-NEM SRL după CUI 5615309 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
48.618 lei
+23.0% vs 2024
Profit net 2025
19.767 lei
+221.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă40.7%
Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 1.520.489 lei20122013: 1.825.058 lei20132014: 2.628.651 lei20142015: 4.172.289 lei20152016: 5.242.933 lei20162017: 2.034.169 lei20172018: 313.736 lei20182020: 62.400 lei20202022: 49.200 lei20222023: 49.200 lei20232024: 39.600 lei20242025: 48.618 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 48.618 lei 19.767 lei
2024 39.600 lei 6.152 lei
2023 49.200 lei 1.150 lei
2022 49.200 lei 5.449 lei
2020 62.400 lei 72.376 lei
2018 313.736 lei -103.356 lei
2017 2.034.169 lei -227.830 lei 20
2016 5.242.933 lei 575.069 lei 50
2015 4.172.289 lei 146.089 lei 47
2014 2.628.651 lei 8.249 lei 33
2013 1.825.058 lei 4.000 lei 30
2012 1.520.489 lei 229 lei 24
2011 1.504.931 lei 10.830 lei 16
2010 1.406.787 lei 7.166 lei 12
2009 3.851.153 lei 2.749 lei 43
2008 6.554.302 lei 42.348 lei 57

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.308 zile−734 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 662 zile−59 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 40,66%+25,12 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 37,59%−2,62 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,66×+0,17 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,6×−0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 3,87%+2,62 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,42%+1,67 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 62,41%+2,62 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,06× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,26×+0,05 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1.396 zile−318 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 33,93%+11,38 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.816 din 4.172 firme active cu bilanț depus (CAEN 4673)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 8.122 firme active din sector
SectorCAEN 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume8
Dintre care radiate (închise)5

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RO-LAS-NEM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RO-LAS-NEM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RO-LAS-NEM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RO-LAS-NEM SRL, cu sediul în Orş. Deta, are codul unic de înregistrare (CUI) 5615309, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/1176/1994. Firma a fost înființată la data de 11 mai 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN 4673).

La ultima verificare, RO-LAS-NEM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 48.618 lei și un rezultat net de 19.767 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RO-LAS-NEM SRL?

RO-LAS-NEM SRL (CUI 5615309) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RO-LAS-NEM SRL în sectorul său?

RO-LAS-NEM SRL ocupă locul 2.816 din 4.172 firme active cu bilanț depus în CAEN 4673 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RO-LAS-NEM SRL față de firmele din același domeniu?

RO-LAS-NEM SRL este mai veche decât 97% dintre cele 8.122 firme active cu CAEN 4673.

Este RO-LAS-NEM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RO-LAS-NEM SRL (CUI 5615309) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RO-LAS-NEM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RO-LAS-NEM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RO-LAS-NEM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RO-LAS-NEM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RO-LAS-NEM SRL plătitoare de TVA?

Da, RO-LAS-NEM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RO-LAS-NEM SRL?

În anul 2025, RO-LAS-NEM SRL a raportat o cifră de afaceri de 48.618 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RO-LAS-NEM SRL?

Firmoscop analizează RO-LAS-NEM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.