Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › SRS LOGTRANS GROUP S.R.L.

SRS LOGTRANS GROUP S.R.L.

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Sat Dudu Com. Chiajna
CUI 5625582 · J1994000204520
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SRS LOGTRANS GROUP S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO5625582
Nr. Reg. Comerțului J1994000204520
Sediu social Str. Soarelui nr. 38, ap. 3, Sat Dudu Com. Chiajna, jud. ILFOV
Telefon 0721368773

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

STAN RĂDIȚĂ-FLOREA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 16.12.2024
CAEN5224 · Manipulări
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SRS LOGTRANS GROUP S.R.L. după CUI 5625582 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
13.790.154 lei
+10.0% vs 2024
Profit net 2025
463.799 lei
-82.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.4%
Datorii / capital2.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 14.352 lei20132014: 30.159 lei20142015: 28.467 lei20152016: 24.849 lei20162017: 21.204 lei20172018: 16.580 lei20182019: 18.219 lei20192020: 12.135 lei20202022: 2.679.671 lei20222023: 4.271.362 lei20232024: 12.502.953 lei20242025: 13.790.154 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 13.790.154 lei 463.799 lei 209
2024 12.502.953 lei 2.671.708 lei 195
2023 4.271.362 lei 689.091 lei 65
2022 2.679.671 lei 112.845 lei 51
2021 0 lei
2020 12.135 lei 206 lei
2019 18.219 lei 1.480 lei
2018 16.580 lei 1.983 lei
2017 21.204 lei 2.821 lei
2016 24.849 lei 1.800 lei
2015 28.467 lei 1.704 lei
2014 30.159 lei 3.032 lei
2013 14.352 lei 1.115 lei
2012 10.891 lei -978 lei
2011 15.089 lei -2.105 lei
2010 18.138 lei -629 lei
2009 20.390 lei 453 lei
2008 21.263 lei 442 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 155 zile+52 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 49 zile−17 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,36%−18,01 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 72,31%+17,36 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,38×−0,44 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,61×+1,39 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 20,75%−71,56 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,75%−35,84 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 27,69%−17,36 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 65.982 lei+1.864 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,71×−0,24 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 917,51× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,18%−28,81 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 35 din 331 firme active cu bilanț depus (CAEN 5224)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 699 firme active din sector
SectorCAEN 5224 · Manipulări →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 16.12.2024
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 16.12.2024 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SRS LOGTRANS GROUP S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SRS LOGTRANS GROUP S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SRS LOGTRANS GROUP S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SRS LOGTRANS GROUP S.R.L., cu sediul în Sat Dudu Com. Chiajna, are codul unic de înregistrare (CUI) 5625582, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994000204520. Firma a fost înființată la data de 13 mai 1994 și are ca obiect principal de activitate Manipulări (CAEN 5224).

La ultima verificare, SRS LOGTRANS GROUP S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 13.790.154 lei și un rezultat net de 463.799 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SRS LOGTRANS GROUP S.R.L.?

SRS LOGTRANS GROUP S.R.L. (CUI 5625582) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SRS LOGTRANS GROUP S.R.L. în sectorul său?

SRS LOGTRANS GROUP S.R.L. ocupă locul 35 din 331 firme active cu bilanț depus în CAEN 5224 (Manipulări), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SRS LOGTRANS GROUP S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SRS LOGTRANS GROUP S.R.L. este mai veche decât 94% dintre cele 699 firme active cu CAEN 5224.

Este SRS LOGTRANS GROUP S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare SRS LOGTRANS GROUP S.R.L. (CUI 5625582) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SRS LOGTRANS GROUP S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SRS LOGTRANS GROUP S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SRS LOGTRANS GROUP S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SRS LOGTRANS GROUP S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SRS LOGTRANS GROUP S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SRS LOGTRANS GROUP S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SRS LOGTRANS GROUP S.R.L.?

În anul 2025, SRS LOGTRANS GROUP S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 13.790.154 lei și un număr mediu de 209 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SRS LOGTRANS GROUP S.R.L.?

Firmoscop analizează SRS LOGTRANS GROUP S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.