Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › STARLET SRL

STARLET SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Satu Mare
CUI 5630473 · J30/271/1992
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STARLET SRL
CUI 5630473
Nr. Reg. Comerțului J30/271/1992
Sediu social Str. SIGHISOARA nr. 7, Mun. Satu Mare
Telefon 091/225299

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

DORKA ISTVAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.05.1994
CAEN5242 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STARLET SRL după CUI 5630473 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
15.500 lei
-26.0% vs 2024
Profit net 2025
8.533 lei
-29.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă55.1%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 2.690 lei20132014: 14.900 lei20142015: 3.200 lei20152016: 24.250 lei20162017: 14.000 lei20172018: 45.175 lei20182019: 30.800 lei20192021: 9.500 lei20212022: 5.500 lei20222023: 15.000 lei20232024: 21.000 lei20242025: 15.500 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 15.500 lei 8.533 lei
2024 21.000 lei 12.040 lei
2023 15.000 lei 3.196 lei
2022 5.500 lei 3.193 lei
2021 9.500 lei 8.060 lei
2020 -115 lei
2019 30.800 lei 16.958 lei
2018 45.175 lei 592 lei
2017 14.000 lei -313 lei 1
2016 24.250 lei 5.863 lei 1
2015 3.200 lei -5.073 lei 1
2014 14.900 lei -1.999 lei 1
2013 2.690 lei -10.587 lei 2
2012 3.000 lei -8.003 lei 1
2011 13.984 lei -2.626 lei 1
2010 17.230 lei -5.988 lei 1
2009 35.110 lei 6.591 lei 1
2008 27.927 lei -4.356 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 60 zile−14 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 55,05%−2,28 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 15,52%−1,6 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 6,44×+0,6 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,18× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 61,82%+3,1 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 52,23%+3,57 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 84,48%+1,6 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,95×+0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 188,1%−24,31 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 44 din 182 firme active cu bilanț depus (CAEN 5242)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 752 firme active din sector
SectorCAEN 5242 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții → INREGISTRAT din data 16.05.1994
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 16.05.1994 → este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții → INREGISTRAT din data 16.05.1994

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STARLET SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STARLET SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru STARLET SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STARLET SRL, cu sediul în Mun. Satu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 5630473, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J30/271/1992. Firma a fost înființată la data de 16 mai 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN 5242).

La ultima verificare, STARLET SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 15.500 lei și un rezultat net de 8.533 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STARLET SRL?

STARLET SRL (CUI 5630473) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă STARLET SRL în sectorul său?

STARLET SRL ocupă locul 44 din 182 firme active cu bilanț depus în CAEN 5242 (Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STARLET SRL față de firmele din același domeniu?

STARLET SRL este mai veche decât 88% dintre cele 752 firme active cu CAEN 5242.

Este STARLET SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare STARLET SRL (CUI 5630473) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STARLET SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STARLET SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STARLET SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STARLET SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STARLET SRL plătitoare de TVA?

Nu, STARLET SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STARLET SRL?

În anul 2025, STARLET SRL a raportat o cifră de afaceri de 15.500 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STARLET SRL?

Firmoscop analizează STARLET SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.