Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Vrancea › IONISERVCOM SRL

IONISERVCOM SRL

Înființată în 1994 · 32 de ani vechime · Orş. Odobeşti
CUI 5642230 · J1994000247392
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 29 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IONISERVCOM SRL
Cod fiscal (CIF) RO5642230
Nr. Reg. Comerțului J1994000247392
Sediu social PICTOR NICOLAE GRIGORESCU nr. 16, Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, jud. Vrancea, 625300
Telefon 0741045103

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Reprezentanți

IONESCU DANIELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IONISERVCOM SRL după CUI 5642230 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 95/100
Cifră de afaceri 2025
563.850 lei
+9,0% vs 2024
Profit net 2025
223.135 lei
+607,9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă39.6%
Față de sectorpeste 96% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 11.214 firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 20% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 12.068 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 280.185 lei20142015: 311.711 lei20152016: 322.058 lei20162017: 348.193 lei20172018: 330.923 lei20182019: 389.484 lei20192020: 328.233 lei20202021: 348.943 lei20212022: 432.609 lei20222023: 494.341 lei20232024: 515.752 lei20242025: 563.850 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 563.850 lei 223.135 lei 1
2024 515.752 lei 31.519 lei 1
2023 494.341 lei 180.602 lei 1
2022 432.609 lei 212.333 lei 1
2021 348.943 lei 212.329 lei 1
2020 328.233 lei 155.774 lei 1
2019 389.484 lei 217.315 lei 1
2018 330.923 lei 98.268 lei 2
2017 348.193 lei 118.244 lei 3
2016 322.058 lei 92.100 lei 3
2015 311.711 lei 12.766 lei 4
2014 280.185 lei 8.210 lei 5
2013 218.524 lei 7.867 lei 4
2012 235.831 lei -13.857 lei 6
2011 307.831 lei -345.197 lei 6
2010 407.864 lei -48.735 lei 6
2009 418.895 lei -35.367 lei 8
2008 514.893 lei 19.859 lei 9

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 568 de zile−225 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 39,57%+33,46 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 31,18%−8,37 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,21×+0,68 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,45×−0,2 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 11,53%+9,69 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,94%+6,83 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 68,82%+8,37 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 563.850 lei+48.098 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,2× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 72,11%+62,94 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.185 din 16.189 de firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 22.101 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume61
Dintre care radiate (închise)24

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 17 septembrie 2026Schimbare obiect de activitate (CAEN): 5610 · Restaurante → 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IONISERVCOM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IONISERVCOM SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

IONISERVCOM SRL, cu sediul în Orş. Odobeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 5642230, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994000247392. Firma a fost înființată la data de 17 mai 1994 și are ca obiect principal de activitate închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, IONISERVCOM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 563.850 lei și un rezultat net de 223.135 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IONISERVCOM SRL?

IONISERVCOM SRL (CUI 5642230) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IONISERVCOM SRL în sectorul său?

IONISERVCOM SRL ocupă locul 4.185 din 16.189 de firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IONISERVCOM SRL față de firmele din același domeniu?

IONISERVCOM SRL este mai veche decât 85% dintre cele 22.101 firme active cu CAEN 6820.

Este IONISERVCOM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IONISERVCOM SRL (CUI 5642230) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IONISERVCOM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IONISERVCOM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IONISERVCOM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IONISERVCOM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IONISERVCOM SRL plătitoare de TVA?

Da, IONISERVCOM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IONISERVCOM SRL?

În anul 2025, IONISERVCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 563.850 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IONISERVCOM SRL?

Firmoscop analizează IONISERVCOM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Vrancea →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 6820 din Vrancea, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.