Sari la conținut
FirmoscopFirmeBotoșani › REMEMBER SRL

REMEMBER SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Botoşani
CUI 5671708 · J07/395/1994
Fără probleme găsite Re-verificat · 5 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire REMEMBER SRL
Cod fiscal (CIF) RO5671708
Nr. Reg. Comerțului J07/395/1994
Sediu social Str. Cuza Vodă nr. 2, bl. 7F, et. 4, ap. 10, Mun. Botoşani, 710058
Telefon 031512176

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 5 septembrie 2026.

Reprezentanți

AIRIMITOAIE NECULAI · administratorAIRIMITOAIE CARMEN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.05.1994
CAEN4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 5 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 5 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 5 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 5 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută REMEMBER SRL după CUI 5671708 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
729.633 lei
-17.0% vs 2024
Profit net 2025
-42.852 lei
+29.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-5.9%
Față de sectorpeste 20% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 687 de firme din Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,3%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 81% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 693 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.047.823 lei20142015: 2.236.478 lei20152016: 2.242.604 lei20162017: 2.018.109 lei20172018: 1.768.259 lei20182019: 1.860.935 lei20192020: 1.861.356 lei20202021: 1.623.684 lei20212022: 1.517.829 lei20222023: 1.280.316 lei20232024: 879.753 lei20242025: 729.633 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 729.633 lei -42.852 lei 7
2024 879.753 lei -60.467 lei 7
2023 1.280.316 lei 36.691 lei 8
2022 1.517.829 lei 35.755 lei 10
2021 1.623.684 lei -22.323 lei 10
2020 1.861.356 lei 84.725 lei 9
2019 1.860.935 lei 41.010 lei 10
2018 1.768.259 lei -39.491 lei 10
2017 2.018.109 lei 60.812 lei 11
2016 2.242.604 lei 48.440 lei 12
2015 2.236.478 lei 53.508 lei 14
2014 2.047.823 lei 26.522 lei 13
2013 2.364.689 lei 67.056 lei 14
2012 3.029.481 lei 151.748 lei 14
2011 3.067.739 lei 181.556 lei 16
2010 2.990.743 lei 199.122 lei 14
2009 3.200.510 lei 220.536 lei 16
2008 3.235.577 lei 179.861 lei 17

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 104 zile+9 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 90 zile+13 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -5,87%+1 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 40,18%+0,88 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,49× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,67× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -13,81%+3,31 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -8,26%+2,13 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 59,82%−0,88 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 104.233 lei−21.446 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,41×−0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,02×+0,38 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 73 zile−6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -4,78%+1,07 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 438 din 1.154 firme active cu bilanț depus (CAEN 4645)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 1.879 firme active din sector
SectorCAEN 4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru REMEMBER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți REMEMBER SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru REMEMBER SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

REMEMBER SRL, cu sediul în Mun. Botoşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 5671708, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J07/395/1994. Firma a fost înființată la data de 23 mai 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN 4645).

La ultima verificare, REMEMBER SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 729.633 lei și un rezultat net de -42.852 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 5 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are REMEMBER SRL?

REMEMBER SRL (CUI 5671708) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 5 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă REMEMBER SRL în sectorul său?

REMEMBER SRL ocupă locul 438 din 1.154 firme active cu bilanț depus în CAEN 4645 (Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este REMEMBER SRL față de firmele din același domeniu?

REMEMBER SRL este mai veche decât 97% dintre cele 1.879 firme active cu CAEN 4645.

Este REMEMBER SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare REMEMBER SRL (CUI 5671708) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este REMEMBER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, REMEMBER SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în REMEMBER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru REMEMBER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este REMEMBER SRL plătitoare de TVA?

Da, REMEMBER SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a REMEMBER SRL?

În anul 2025, REMEMBER SRL a raportat o cifră de afaceri de 729.633 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu REMEMBER SRL?

Firmoscop analizează REMEMBER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Botoşani

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Botoșani

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 5 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.