Sari la conținut
FirmoscopFirmeVaslui › COMPACTUS-ROM SRL

COMPACTUS-ROM SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Bârlad
CUI 5760112 · J37/411/1994
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COMPACTUS-ROM SRL
Cod fiscal (CIF) RO5760112
Nr. Reg. Comerțului J37/411/1994
Sediu social Str. 1 Decembrie nr. 1, bl. PLOMBA, sc. A, et. 1, Mun. Bârlad, jud. VASLUI, 731140
Telefon 0235412882

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ANDREI GINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.06.1994
CAEN5610 · Restaurante
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COMPACTUS-ROM SRL după CUI 5760112 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.336.695 lei
-1.0% vs 2024
Profit net 2025
398.468 lei
-5.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă17.1%
Față de sectorpeste 84% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 11.214 de firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,3%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 71% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 12.068 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.265.239 lei20142015: 1.403.405 lei20152016: 1.504.783 lei20162017: 1.811.931 lei20172018: 1.901.856 lei20182019: 1.975.288 lei20192020: 1.962.874 lei20202021: 2.136.249 lei20212022: 2.201.455 lei20222023: 2.382.545 lei20232024: 2.356.109 lei20242025: 2.336.695 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.336.695 lei 398.468 lei 7
2024 2.356.109 lei 421.926 lei 7
2023 2.382.545 lei 873.783 lei 8
2022 2.201.455 lei 657.293 lei 8
2021 2.136.249 lei 538.074 lei 7
2020 1.962.874 lei 684.139 lei 8
2019 1.975.288 lei 796.773 lei 8
2018 1.901.856 lei 905.261 lei 8
2017 1.811.931 lei 930.007 lei 7
2016 1.504.783 lei 519.201 lei 10
2015 1.403.405 lei 455.454 lei 11
2014 1.265.239 lei 227.131 lei 11
2013 1.232.672 lei 447.802 lei 13
2012 1.790.272 lei 869.758 lei 14
2011 1.326.501 lei 568.670 lei 14
2010 1.441.645 lei 646.622 lei 14
2009 1.323.317 lei 507.872 lei 11
2008 1.361.978 lei 299.316 lei 12

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 448 zile+17 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 37 zile+20 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 17,05%−0,86 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 39,58%−1,54 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,53×+0,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,65× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 9,09%−1,5 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,49%−0,75 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 60,42%+1,54 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 333.814 lei−2.773 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,32× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 21,16%−5,04 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 442 din 9.527 firme active cu bilanț depus (CAEN 5610)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 21.041 firme active din sector
SectorCAEN 5610 · Restaurante →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COMPACTUS-ROM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COMPACTUS-ROM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru COMPACTUS-ROM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

COMPACTUS-ROM SRL, cu sediul în Mun. Bârlad, are codul unic de înregistrare (CUI) 5760112, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J37/411/1994. Firma a fost înființată la data de 10 iunie 1994 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5610).

La ultima verificare, COMPACTUS-ROM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.336.695 lei și un rezultat net de 398.468 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COMPACTUS-ROM SRL?

COMPACTUS-ROM SRL (CUI 5760112) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă COMPACTUS-ROM SRL în sectorul său?

COMPACTUS-ROM SRL ocupă locul 442 din 9.527 firme active cu bilanț depus în CAEN 5610 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COMPACTUS-ROM SRL față de firmele din același domeniu?

COMPACTUS-ROM SRL este mai veche decât 97% dintre cele 21.041 firme active cu CAEN 5610.

Este COMPACTUS-ROM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare COMPACTUS-ROM SRL (CUI 5760112) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COMPACTUS-ROM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COMPACTUS-ROM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COMPACTUS-ROM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COMPACTUS-ROM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COMPACTUS-ROM SRL plătitoare de TVA?

Da, COMPACTUS-ROM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COMPACTUS-ROM SRL?

În anul 2025, COMPACTUS-ROM SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.336.695 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COMPACTUS-ROM SRL?

Firmoscop analizează COMPACTUS-ROM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vaslui

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Vaslui →

Mergi mai departe

Firme din Vaslui

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.