Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › GLANZ SRL

GLANZ SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 5818362 · J1994001613121
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GLANZ SRL
Cod fiscal (CIF) RO5818362
Nr. Reg. Comerțului J1994001613121
Sediu social Str. Fagului nr. 83, Mun. Cluj-Napoca, 400483
Telefon 0264 438534

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

LOBONȚ FLAVIU-GRIGORE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.06.1994
CAEN8121 · Activități generale de curățenie a clădirilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GLANZ SRL după CUI 5818362 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 91/100
Cifră de afaceri 2025
32.496.243 lei
-3.0% vs 2024
Profit net 2025
1.251.906 lei
-54.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.9%
Față de sectorpeste 20% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.829 de firme din Activități generale de curățenie a clădirilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 24,4%.

Mărime față de sector290 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.134 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 10.604.651 lei20142015: 17.778.997 lei20152016: 23.547.442 lei20162017: 24.925.109 lei20172018: 27.489.072 lei20182019: 30.856.871 lei20192020: 34.662.311 lei20202021: 30.322.610 lei20212022: 30.279.799 lei20222023: 33.386.017 lei20232024: 33.670.132 lei20242025: 32.496.243 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 32.496.243 lei 1.251.906 lei 290
2024 33.670.132 lei 2.748.955 lei 324
2023 33.386.017 lei 3.669.999 lei 367
2022 30.279.799 lei 4.326.791 lei 389
2021 30.322.610 lei 5.275.568 lei 437
2020 34.662.311 lei 4.900.024 lei 596
2019 30.856.871 lei 2.070.526 lei 554
2018 27.489.072 lei 2.038.118 lei 404
2017 24.925.109 lei 2.468.161 lei 55
2016 23.547.442 lei 3.795.088 lei 149
2015 17.778.997 lei 2.106.427 lei 227
2014 10.604.651 lei 928.555 lei 230
2013 9.591.425 lei 785.623 lei 215
2012 8.903.651 lei 978.213 lei 229
2011 7.542.409 lei 444.165 lei 222
2010 6.869.085 lei 442.447 lei 255
2009 6.299.538 lei 782.143 lei 270
2008 4.239.263 lei 65.363 lei 243

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidanu
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 127 zile−14 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 86 zile−17 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,85%−4,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 76,5%+3,22 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,31×−0,05 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,28×+0,52 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 36,37%−21,91 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,48%−6,98 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 23,33%−3,19 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 112.056 lei+8.136 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,2×+0,31 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 343,61×+23,43 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,4%−5,77 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 16 din 4.770 firme active cu bilanț depus (CAEN 8121)
Vechime relativămai veche decât 100% dintre cele 10.395 firme active din sector
SectorCAEN 8121 · Activități generale de curățenie a clădirilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GLANZ SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GLANZ SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GLANZ SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GLANZ SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 5818362, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994001613121. Firma a fost înființată la data de 23 iunie 1994 și are ca obiect principal de activitate Activități generale de curățenie a clădirilor (CAEN 8121).

La ultima verificare, GLANZ SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 32.496.243 lei și un rezultat net de 1.251.906 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GLANZ SRL?

GLANZ SRL (CUI 5818362) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GLANZ SRL în sectorul său?

GLANZ SRL ocupă locul 16 din 4.770 firme active cu bilanț depus în CAEN 8121 (Activități generale de curățenie a clădirilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GLANZ SRL față de firmele din același domeniu?

GLANZ SRL este mai veche decât 100% dintre cele 10.395 firme active cu CAEN 8121.

Este GLANZ SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GLANZ SRL (CUI 5818362) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GLANZ SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GLANZ SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GLANZ SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GLANZ SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GLANZ SRL plătitoare de TVA?

Da, GLANZ SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GLANZ SRL?

În anul 2025, GLANZ SRL a raportat o cifră de afaceri de 32.496.243 lei și un număr mediu de 290 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GLANZ SRL?

Firmoscop analizează GLANZ SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.