Sari la conținut
FirmoscopFirmeMehedinți › MANIERA COM SRL

MANIERA COM SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Drobeta-Turnu Severin
CUI 5818800 · J25/794/1994
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MANIERA COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO5818800
Nr. Reg. Comerțului J25/794/1994
Sediu social Str. Cicero nr. 101, Mun. Drobeta-Turnu Severin, jud. MEHEDINŢI, 220020
Telefon 0252333455

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

NEBUNU DANIELA-MARIOARA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.06.1994
CAEN4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MANIERA COM SRL după CUI 5818800 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.824.953 lei
-4.0% vs 2024
Profit net 2025
32.849 lei
-81.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.9%
Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.735.506 lei20142015: 3.012.187 lei20152016: 3.076.184 lei20162017: 3.363.476 lei20172018: 2.672.407 lei20182019: 2.703.692 lei20192020: 2.671.210 lei20202021: 4.085.606 lei20212022: 3.986.246 lei20222023: 4.170.640 lei20232024: 3.992.253 lei20242025: 3.824.953 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.824.953 lei 32.849 lei 6
2024 3.992.253 lei 178.334 lei 7
2023 4.170.640 lei 10.487 lei 7
2022 3.986.246 lei 92.225 lei 8
2021 4.085.606 lei 78.735 lei 10
2020 2.671.210 lei 82.242 lei 10
2019 2.703.692 lei 2.488 lei 12
2018 2.672.407 lei 6.247 lei 12
2017 3.363.476 lei 40.926 lei 12
2016 3.076.184 lei 38.435 lei
2015 3.012.187 lei 19.709 lei 10
2014 2.735.506 lei 7.862 lei 15
2013 1.487.288 lei 8.271 lei 11
2012 1.752.766 lei 10.836 lei 8
2011 2.963.280 lei 42.111 lei 9
2010 4.935.520 lei 4.828 lei 13
2009 7.475.523 lei 25.317 lei 9
2008 9.721.354 lei 52.418 lei 18

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 60 zile−24 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 6 zile−21 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,86%−3,61 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 44,45%−5,06 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,25×+0,23 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,8×−0,18 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 4,19%−14,85 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,33%−7,28 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 55,55%+5,06 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 637.492 lei+67.170 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,71×+0,56 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,43×+0,7 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 82 zile−16 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,06%−4,39 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 341 din 4.191 firme active cu bilanț depus (CAEN 4673)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 8.145 firme active din sector
SectorCAEN 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MANIERA COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MANIERA COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MANIERA COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MANIERA COM SRL, cu sediul în Mun. Drobeta-Turnu Severin, are codul unic de înregistrare (CUI) 5818800, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J25/794/1994. Firma a fost înființată la data de 23 iunie 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN 4673).

La ultima verificare, MANIERA COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.824.953 lei și un rezultat net de 32.849 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MANIERA COM SRL?

MANIERA COM SRL (CUI 5818800) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MANIERA COM SRL în sectorul său?

MANIERA COM SRL ocupă locul 341 din 4.191 firme active cu bilanț depus în CAEN 4673 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MANIERA COM SRL față de firmele din același domeniu?

MANIERA COM SRL este mai veche decât 97% dintre cele 8.145 firme active cu CAEN 4673.

Este MANIERA COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MANIERA COM SRL (CUI 5818800) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MANIERA COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MANIERA COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MANIERA COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MANIERA COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MANIERA COM SRL plătitoare de TVA?

Da, MANIERA COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MANIERA COM SRL?

În anul 2025, MANIERA COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.824.953 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MANIERA COM SRL?

Firmoscop analizează MANIERA COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mehedinţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mehedinți

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.