Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › LIMUZIN COMSERV SRL

LIMUZIN COMSERV SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 5837577 · J08/1536/1994
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LIMUZIN COMSERV SRL
CUI 5837577
Nr. Reg. Comerțului J08/1536/1994
Sediu social Str. 11 Iunie 1848 nr. 21, Mun. Braşov, 500233
Telefon 0268306321

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

FERENCZ ATILA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.06.1994
CAEN4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LIMUZIN COMSERV SRL după CUI 5837577 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
211.461 lei
-15.0% vs 2024
Profit net 2025
14.078 lei
+197.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.7%
Față de sectorpeste 58% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.761 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 12.374 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 190.714 lei20142015: 219.491 lei20152016: 213.219 lei20162017: 175.422 lei20172018: 295.407 lei20182019: 297.922 lei20192020: 204.160 lei20202021: 296.166 lei20212022: 237.378 lei20222023: 343.353 lei20232024: 249.588 lei20242025: 211.461 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 211.461 lei 14.078 lei 1
2024 249.588 lei -14.452 lei 2
2023 343.353 lei 28.893 lei 2
2022 237.378 lei 3.396 lei 3
2021 296.166 lei 28.484 lei 3
2020 204.160 lei 8.436 lei 4
2019 297.922 lei 16.829 lei 3
2018 295.407 lei 64.012 lei 3
2017 175.422 lei 13.305 lei 4
2016 213.219 lei 40.932 lei 3
2015 219.491 lei 14.390 lei 4
2014 190.714 lei 33.843 lei 4
2013 215.337 lei 38.303 lei 4
2012 151.166 lei 37.743 lei 2
2011 160.456 lei 24.524 lei 2
2010 131.730 lei 7.306 lei 3
2009 88.899 lei 640 lei 2
2008 208.077 lei 35.620 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 16 zile−28 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile−11 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,66%+12,45 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 34,42%−54,41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,91×+1,78 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,52×−7,43 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 78,69%+457,81 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 51,61%+93,95 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 65,58%+54,41 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 211.461 lei+86.667 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 7,75×+0,44 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 15,27×+2,06 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 24 zile−4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,05%+12,62 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.958 din 9.382 firme active cu bilanț depus (CAEN 4520)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 22.169 firme active din sector
SectorCAEN 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LIMUZIN COMSERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LIMUZIN COMSERV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LIMUZIN COMSERV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LIMUZIN COMSERV SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 5837577, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/1536/1994. Firma a fost înființată la data de 28 iunie 1994 și are ca obiect principal de activitate Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN 4520).

La ultima verificare, LIMUZIN COMSERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 211.461 lei și un rezultat net de 14.078 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LIMUZIN COMSERV SRL?

LIMUZIN COMSERV SRL (CUI 5837577) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LIMUZIN COMSERV SRL în sectorul său?

LIMUZIN COMSERV SRL ocupă locul 2.958 din 9.382 firme active cu bilanț depus în CAEN 4520 (Întreținerea și repararea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LIMUZIN COMSERV SRL față de firmele din același domeniu?

LIMUZIN COMSERV SRL este mai veche decât 98% dintre cele 22.169 firme active cu CAEN 4520.

Este LIMUZIN COMSERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LIMUZIN COMSERV SRL (CUI 5837577) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LIMUZIN COMSERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LIMUZIN COMSERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LIMUZIN COMSERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LIMUZIN COMSERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LIMUZIN COMSERV SRL plătitoare de TVA?

Nu, LIMUZIN COMSERV SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LIMUZIN COMSERV SRL?

În anul 2025, LIMUZIN COMSERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 211.461 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LIMUZIN COMSERV SRL?

Firmoscop analizează LIMUZIN COMSERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.