Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › AMBALAJUL METALIC SA

AMBALAJUL METALIC SA

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 5871064 · J1994002075359
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AMBALAJUL METALIC SA
Cod fiscal (CIF) RO5871064
Nr. Reg. Comerțului J1994002075359
Sediu social Bld. 16 Decembrie 1989 nr. 43, Mun. Timişoara, 300218
Telefon 0744390133

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BREDEAN EUGEN-MIHAI · administratorBORZA OANA-MARIA · administratorMOISE RĂZVAN-ION MIHAEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.07.1994
CAEN6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AMBALAJUL METALIC SA după CUI 5871064 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.348.303 lei
-7.0% vs 2024
Profit net 2025
455.634 lei
-25.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă33.8%
Față de sectorpeste 60% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.458 de firme din închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,9%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 86% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.733 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 821.363 lei20142015: 826.937 lei20152016: 787.439 lei20162017: 982.787 lei20172018: 1.222.449 lei20182019: 1.173.876 lei20192020: 1.082.392 lei20202021: 1.395.646 lei20212022: 1.307.515 lei20222023: 1.313.777 lei20232024: 1.445.687 lei20242025: 1.348.303 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.348.303 lei 455.634 lei 3
2024 1.445.687 lei 607.379 lei 4
2023 1.313.777 lei 537.520 lei 5
2022 1.307.515 lei 542.585 lei 6
2021 1.395.646 lei 620.908 lei 6
2020 1.082.392 lei 382.413 lei 6
2019 1.173.876 lei 639.579 lei 8
2018 1.222.449 lei 277.330 lei 11
2017 982.787 lei 187.940 lei 11
2016 787.439 lei 860 lei 12
2015 826.937 lei 15.186 lei 12
2014 821.363 lei 71.283 lei 12
2013 726.497 lei 5.470 lei 13
2012 790.415 lei 19.106 lei 15
2011 779.828 lei 11.184 lei 19
2010 820.507 lei 13.119 lei 19
2009 909.980 lei 102.782 lei 18
2008 1.049.735 lei 96.829 lei 19

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 31 zile+5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 119 zile−22 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 33,79%−8,22 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 5,93%+1,13 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 16,87×−3,98 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,06× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 24,79%−4,78 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 23,32%−4,83 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 94,07%−1,13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 449.434 lei+88.012 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,69× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 403,32×+31,49 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 65,88%−10,86 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.214 din 15.922 firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 21.823 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AMBALAJUL METALIC SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AMBALAJUL METALIC SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AMBALAJUL METALIC SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AMBALAJUL METALIC SA, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 5871064, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994002075359. Firma a fost înființată la data de 5 iulie 1994 și are ca obiect principal de activitate închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, AMBALAJUL METALIC SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.348.303 lei și un rezultat net de 455.634 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AMBALAJUL METALIC SA?

AMBALAJUL METALIC SA (CUI 5871064) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AMBALAJUL METALIC SA în sectorul său?

AMBALAJUL METALIC SA ocupă locul 2.214 din 15.922 firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AMBALAJUL METALIC SA față de firmele din același domeniu?

AMBALAJUL METALIC SA este mai veche decât 85% dintre cele 21.823 firme active cu CAEN 6820.

Este AMBALAJUL METALIC SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare AMBALAJUL METALIC SA (CUI 5871064) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AMBALAJUL METALIC SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AMBALAJUL METALIC SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AMBALAJUL METALIC SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AMBALAJUL METALIC SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AMBALAJUL METALIC SA plătitoare de TVA?

Da, AMBALAJUL METALIC SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AMBALAJUL METALIC SA?

În anul 2025, AMBALAJUL METALIC SA a raportat o cifră de afaceri de 1.348.303 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AMBALAJUL METALIC SA?

Firmoscop analizează AMBALAJUL METALIC SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.