Sari la conținut
FirmoscopFirmeCălărași › BALAN GEVAL SNC

BALAN GEVAL SNC

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Sat Ulmu Com. Ulmu
CUI 5914084 · J51/362/1994
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
FalimentDatorii ANAF · 365K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BALAN GEVAL SNC
CUI 5914084
Nr. Reg. Comerțului J51/362/1994
Sediu social Com. ULMU, Sat Ulmu Com. Ulmu, jud. CĂLĂRAŞI, 917265

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

CII RUSU GICA-GIORGIANA · lichidator judiciar provizoriu

Identitate

Starefaliment
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)364.553 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Faliment 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 364.553 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 29 septembrie 2022 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Sentinţă de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · Tribunalul Călăraşi · dosar 412/116/2022 29 septembrie 2022
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BALAN GEVAL SNC după CUI 5914084 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2024
54.929 lei
-84.0% vs 2023
Profit net 2024
-17.512 lei
+82.0% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-31.9%
Față de sectorpeste 5% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 29.914 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 2,0%.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în faliment în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-84%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 387.026 lei20092010: 150.555 lei20102011: 260.959 lei20112012: 352.965 lei20122013: 295.535 lei20132014: 379.614 lei20142015: 277.070 lei20152016: 251.585 lei20162021: 431.503 lei20212022: 309.300 lei20222023: 351.703 lei20232024: 54.929 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 54.929 lei -17.512 lei
2023 351.703 lei -97.254 lei 3
2022 309.300 lei -138.260 lei 4
2021 431.503 lei -325.457 lei 4
2016 251.585 lei -145.679 lei 7
2015 277.070 lei -40.464 lei 7
2014 379.614 lei -1.851 lei 7
2013 295.535 lei -54.897 lei 5
2012 352.965 lei -29.710 lei 6
2011 260.959 lei -31.092 lei 6
2010 150.555 lei -76.289 lei 6
2009 387.026 lei -5.884 lei 6
2008 360.919 lei 2.684 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 12.076 zile+10.184 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 326 zile+300 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -31,88%−4,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 923,8%+94,83 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,11× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -8,9%+35,32 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -823,8%−94,83 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,28×−1,32 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,54×−1,73 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 675 zile+514 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -24,17%−3,13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 34.444 din 47.590 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 91.201 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Redenumire: BALAN GEVAL SNC → BALAN GEVAL SOCIETATE IN NUME COLECTIV
  • 13 iulie 2026Redenumire: BALAN GEVAL SOCIETATE IN NUME COLECTIV → BALAN GEVAL SNC
  • 13 iulie 2026Redenumire: BALAN GEVAL SNC → BALAN GEVAL SOCIETATE IN NUME COLECTIV

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BALAN GEVAL SNC

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BALAN GEVAL SNC? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BALAN GEVAL SNC, cu sediul în Sat Ulmu Com. Ulmu, are codul unic de înregistrare (CUI) 5914084, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J51/362/1994. Firma a fost înființată la data de 14 iulie 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, BALAN GEVAL SNC figura cu procedură de faliment în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 365K lei. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 54.929 lei și un rezultat net de -17.512 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BALAN GEVAL SNC?

BALAN GEVAL SNC (CUI 5914084) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Ce loc ocupă BALAN GEVAL SNC în sectorul său?

BALAN GEVAL SNC ocupă locul 34.444 din 47.590 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BALAN GEVAL SNC față de firmele din același domeniu?

BALAN GEVAL SNC este mai veche decât 91% dintre cele 91.201 firme active cu CAEN 4711.

Este BALAN GEVAL SNC o firmă activă?

Nu — BALAN GEVAL SNC figurează cu procedură de faliment în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este BALAN GEVAL SNC în insolvență?

La ultima verificare, BALAN GEVAL SNC (CUI 5914084) figura cu procedură de faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are BALAN GEVAL SNC datorii la stat?

La ultima verificare, BALAN GEVAL SNC figura cu restanțe de 364.553 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în BALAN GEVAL SNC?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BALAN GEVAL SNC, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BALAN GEVAL SNC plătitoare de TVA?

Nu, BALAN GEVAL SNC nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BALAN GEVAL SNC?

În anul 2024, BALAN GEVAL SNC a raportat o cifră de afaceri de 54.929 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BALAN GEVAL SNC?

Firmoscop analizează BALAN GEVAL SNC pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Călăraşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Călărași →

Mergi mai departe

Firme din Călărași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.