Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › COPANEX SRL

COPANEX SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Bacău
CUI 5994229 · J1994001130046
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COPANEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO5994229
Nr. Reg. Comerțului J1994001130046
Sediu social Str. Hatman Berescu nr. 12, bl. 12, sc. B, ap. 1, Mun. Bacău, 600405
Telefon 400234577330

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PÂNZARU COSTEL · administratorPÂNZARU (ZAMA) C. MIHAELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 01.08.1994
CAEN4632 · Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COPANEX SRL după CUI 5994229 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
94.102.101 lei
-6.0% vs 2024
Profit net 2025
528.854 lei
-17.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.6%
Față de sectorpeste 30% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 377 de firme din Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,5%.

Mărime față de sector148 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 366 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 48.018.554 lei20142015: 61.312.483 lei20152016: 63.797.942 lei20162017: 73.900.216 lei20172018: 83.864.832 lei20182019: 89.217.116 lei20192020: 90.823.862 lei20202021: 90.682.256 lei20212022: 95.083.690 lei20222023: 107.043.542 lei20232024: 99.672.106 lei20242025: 94.102.101 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 94.102.101 lei 528.854 lei 148
2024 99.672.106 lei 643.922 lei 165
2023 107.043.542 lei 4.022.582 lei 165
2022 95.083.690 lei 891.687 lei 172
2021 90.682.256 lei 1.648.794 lei 181
2020 90.823.862 lei 2.550.001 lei 173
2019 89.217.116 lei 1.217.929 lei 186
2018 83.864.832 lei 1.186.783 lei 177
2017 73.900.216 lei 1.139.078 lei 152
2016 63.797.942 lei 397.436 lei 147
2015 61.312.483 lei 289.052 lei 145
2014 48.018.554 lei 389.471 lei 125
2013 33.354.686 lei -690.091 lei 117
2012 40.447.451 lei 468.650 lei 111
2011 43.364.097 lei 385.581 lei 117
2010 43.569.788 lei 363.893 lei 94
2009 47.337.053 lei 2.058.511 lei 71
2008 56.949.087 lei 1.669.519 lei 77

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 65 zile−15 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 30 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,56%−0,09 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 85,62%+5,53 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,17×−0,08 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,74×−0,28 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 11,83% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,71%+0,35 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 22,92%+3,01 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 635.825 lei+31.752 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,82×+1,17 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 14,37×+6,54 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 25 zile−22 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,75%−0,09 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 26 din 751 firme active cu bilanț depus (CAEN 4632)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 1.320 firme active din sector
SectorCAEN 4632 · Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)919
Valoare totală (2024–2026)42.439.073 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați392 · 66.198.600 lei

Autorități: Spitalul Judetan de Urgenta "Mavromati" Botosani, MINISTERUL APARARII NATIONALE - U.M.02275 BALTATESTI, Universitatea din Bucuresti

Achiziții directe (SEAP)119
Valoare totală (2024–2026)365.752 lei

Cumpărători: SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA BACAU, Spitalul Judetan de Urgenta "Mavromati" Botosani, Spitalul de REcuperare Cardiovasculara " Dr. Benedek Geza" Covasna

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COPANEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COPANEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru COPANEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

COPANEX SRL, cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 5994229, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994001130046. Firma a fost înființată la data de 1 august 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște (CAEN 4632).

La ultima verificare, COPANEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 94.102.101 lei și un rezultat net de 528.854 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COPANEX SRL?

COPANEX SRL (CUI 5994229) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă COPANEX SRL în sectorul său?

COPANEX SRL ocupă locul 26 din 751 firme active cu bilanț depus în CAEN 4632 (Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COPANEX SRL față de firmele din același domeniu?

COPANEX SRL este mai veche decât 97% dintre cele 1.320 firme active cu CAEN 4632.

Este COPANEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare COPANEX SRL (CUI 5994229) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COPANEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COPANEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COPANEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COPANEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COPANEX SRL plătitoare de TVA?

Da, COPANEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COPANEX SRL?

În anul 2025, COPANEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 94.102.101 lei și un număr mediu de 148 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COPANEX SRL?

Firmoscop analizează COPANEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.