Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Brăila › VENTA PRODCOM SRL

VENTA PRODCOM SRL

Înființată în 1994 · 32 de ani vechime · Mun. Brăila
CUI 6008305 · J1994000965096
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VENTA PRODCOM SRL
Cod fiscal (CIF) RO6008305
Nr. Reg. Comerțului J1994000965096
Sediu social Str. MIHAIL SEBASTIAN nr. 21, Municipiul Brăila, 810005
Telefon 0239619650

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

STĂNESCU ZAMFIRA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VENTA PRODCOM SRL după CUI 6008305 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.431.519 lei
-15,0% vs 2024
Profit net 2025
366.577 lei
-56,4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă25.6%
Față de sectorpeste 85% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 2.120 de firme din Hoteluri și alte facilități de cazare similare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,9%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 59% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 2.223 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 518.495 lei20132014: 479.829 lei20142015: 758.103 lei20152016: 739.670 lei20162017: 949.968 lei20172018: 1.252.637 lei20182019: 1.005.737 lei20192020: 473.113 lei20202022: 633.153 lei20222023: 977.997 lei20232024: 1.693.643 lei20242025: 1.431.519 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.431.519 lei 366.577 lei 6
2024 1.693.643 lei 840.042 lei 5
2023 977.997 lei 199.703 lei 5
2022 633.153 lei 82.154 lei 5
2020 473.113 lei -91.632 lei 12
2019 1.005.737 lei 98.319 lei 14
2018 1.252.637 lei 290.405 lei 12
2017 949.968 lei 153.228 lei 13
2016 739.670 lei 57.349 lei 14
2015 758.103 lei 75.530 lei 14
2014 479.829 lei 137.432 lei 13
2013 518.495 lei 13.559 lei 14
2012 673.094 lei 123.852 lei 14
2011 542.403 lei -12.055 lei 15
2010 534.095 lei -56.149 lei 16
2009 398.092 lei -465.562 lei 17
2008 667.639 lei 3.576 lei 23

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 121 de zile+83 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 34 de zile−126 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 25,61%−23,99 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 24,39%+15,99 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,1×−7,81 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,32×+0,23 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 24,89%−19,22 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 18,82%−21,58 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 75,61%−15,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 238.587 lei−100.142 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,73×−0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 245,08×−1.339,24 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 42,4%−61,71 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 983 din 2.895 de firme active cu bilanț depus (CAEN 5510)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 4.443 de firme active din sector
SectorCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VENTA PRODCOM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VENTA PRODCOM SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

VENTA PRODCOM SRL, cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 6008305, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994000965096. Firma a fost înființată la data de 4 august 1994 și are ca obiect principal de activitate Hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN 5510).

La ultima verificare, VENTA PRODCOM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.431.519 lei și un rezultat net de 366.577 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VENTA PRODCOM SRL?

VENTA PRODCOM SRL (CUI 6008305) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VENTA PRODCOM SRL în sectorul său?

VENTA PRODCOM SRL ocupă locul 983 din 2.895 de firme active cu bilanț depus în CAEN 5510 (Hoteluri și alte facilități de cazare similare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VENTA PRODCOM SRL față de firmele din același domeniu?

VENTA PRODCOM SRL este mai veche decât 89% dintre cele 4.443 de firme active cu CAEN 5510.

Este VENTA PRODCOM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VENTA PRODCOM SRL (CUI 6008305) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VENTA PRODCOM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VENTA PRODCOM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VENTA PRODCOM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VENTA PRODCOM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VENTA PRODCOM SRL plătitoare de TVA?

Da, VENTA PRODCOM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VENTA PRODCOM SRL?

În anul 2025, VENTA PRODCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.431.519 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VENTA PRODCOM SRL?

Firmoscop analizează VENTA PRODCOM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Brăila →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 5510 din Brăila, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.