Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › TREND IMPEX SRL

TREND IMPEX SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Orş. Valea lui Mihai
CUI 6073486 · J05/2918/1994
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TREND IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO6073486
Nr. Reg. Comerțului J05/2918/1994
Sediu social Str. REVOLUTIEI nr. 47, Orş. Valea lui Mihai, jud. BIHOR, 415700
Telefon 059355485

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

SIPOS ROZALIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.08.1994
CAEN4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TREND IMPEX SRL după CUI 6073486 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.015.401 lei
-2.0% vs 2024
Profit net 2025
33.175 lei
+70.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.6%
Față de sectorpeste 40% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.274 de firme din Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector9 angajați · peste 82% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.215 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.378.622 lei20142015: 1.521.576 lei20152016: 1.574.446 lei20162017: 1.672.799 lei20172018: 1.757.141 lei20182019: 1.816.840 lei20192020: 1.926.753 lei20202021: 2.160.667 lei20212022: 2.139.624 lei20222023: 2.183.271 lei20232024: 2.054.779 lei20242025: 2.015.401 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.015.401 lei 33.175 lei 9
2024 2.054.779 lei 19.491 lei 9
2023 2.183.271 lei 3.369 lei 9
2022 2.139.624 lei 117.254 lei 9
2021 2.160.667 lei 173.371 lei 10
2020 1.926.753 lei 54.413 lei 11
2019 1.816.840 lei 20.188 lei 11
2018 1.757.141 lei 63.708 lei 11
2017 1.672.799 lei 71.516 lei 10
2016 1.574.446 lei 37.003 lei 10
2015 1.521.576 lei 60.388 lei 10
2014 1.378.622 lei 6.918 lei 10
2013 1.314.430 lei 5.224 lei 10
2012 1.332.583 lei 60.517 lei 9
2011 1.117.463 lei 91.073 lei 8
2010 1.051.633 lei 45.082 lei 8
2009 1.131.247 lei 82.856 lei 8
2008 1.286.398 lei 106.551 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 49 zile+13 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 33 zile+4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,65%+0,7 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 35,36%+11,07 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,83×−1,29 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,55×+0,23 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,71%+3,66 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,33%+2,02 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 64,64%−11,07 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 223.933 lei−4.376 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,63×+0,2 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,05×+0,28 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 90 zile−7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,37%+0,89 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 530 din 2.175 firme active cu bilanț depus (CAEN 4649)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 3.146 firme active din sector
SectorCAEN 4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TREND IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TREND IMPEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TREND IMPEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TREND IMPEX SRL, cu sediul în Orş. Valea lui Mihai, are codul unic de înregistrare (CUI) 6073486, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/2918/1994. Firma a fost înființată la data de 19 august 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (CAEN 4649).

La ultima verificare, TREND IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.015.401 lei și un rezultat net de 33.175 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TREND IMPEX SRL?

TREND IMPEX SRL (CUI 6073486) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TREND IMPEX SRL în sectorul său?

TREND IMPEX SRL ocupă locul 530 din 2.175 firme active cu bilanț depus în CAEN 4649 (Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TREND IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

TREND IMPEX SRL este mai veche decât 93% dintre cele 3.146 firme active cu CAEN 4649.

Este TREND IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TREND IMPEX SRL (CUI 6073486) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TREND IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TREND IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TREND IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TREND IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TREND IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, TREND IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TREND IMPEX SRL?

În anul 2025, TREND IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.015.401 lei și un număr mediu de 9 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TREND IMPEX SRL?

Firmoscop analizează TREND IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.