Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › DENNVER COMIMPEX SRL

DENNVER COMIMPEX SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 6099702 · J1994002377129
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DENNVER COMIMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO6099702
Nr. Reg. Comerțului J1994002377129
Sediu social Str. Câmpului nr. 84-86, Mun. Cluj-Napoca
Telefon 0264426571

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

KIS ENIKO ROZALIA · administratorKIS IOAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.08.1994
CAEN4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DENNVER COMIMPEX SRL după CUI 6099702 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
23.995.847 lei
+1.0% vs 2024
Profit net 2025
367.608 lei
+763.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.5%
Față de sectorpeste 36% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.154 de firme din Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,6%.

Mărime față de sector47 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.076 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 14.770.239 lei20142015: 17.925.015 lei20152016: 19.265.306 lei20162017: 22.464.261 lei20172018: 24.534.581 lei20182019: 26.452.950 lei20192020: 27.071.958 lei20202021: 26.453.869 lei20212022: 26.514.135 lei20222023: 24.272.289 lei20232024: 23.681.084 lei20242025: 23.995.847 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 23.995.847 lei 367.608 lei 47
2024 23.681.084 lei -55.428 lei 49
2023 24.272.289 lei -192.981 lei 57
2022 26.514.135 lei 423.520 lei 71
2021 26.453.869 lei 506.298 lei 70
2020 27.071.958 lei 1.251.168 lei 66
2019 26.452.950 lei 871.947 lei 70
2018 24.534.581 lei 507.817 lei 70
2017 22.464.261 lei 789.522 lei 71
2016 19.265.306 lei 880.160 lei
2015 17.925.015 lei 1.184.986 lei 60
2014 14.770.239 lei 730.772 lei 56
2013 12.440.874 lei 524.746 lei 51
2012 11.347.715 lei 364.106 lei 52
2011 11.416.276 lei 479.144 lei 58
2010 12.672.044 lei 759.734 lei 63
2009 13.772.477 lei 606.962 lei 60
2008 17.400.526 lei 612.597 lei 63

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 291.917 lei 1 8 iunie 2026

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 161 zile+8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 23 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,53%+1,76 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 63,97%−1,9 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,56× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,96× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,78%+7,88 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,22%+2,59 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 32,7%−0,84 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 510.550 lei+27.263 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,45×−0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,59×−3,61 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 55 zile+19 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,64%+1,87 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 58 din 3.406 firme active cu bilanț depus (CAEN 4752)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 5.075 firme active din sector
SectorCAEN 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3.107
Valoare totală (2024–2026)1.847.578 lei

Cumpărători: Universitatea de Stiinte Agricole si Medicina Veterinara Cluj Napoca, Muzeul National de Istorie a Transilvaniei, Directia generala de asistenta sociala si protectia copilului Cluj

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume18
Dintre care radiate (închise)13

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DENNVER COMIMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DENNVER COMIMPEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DENNVER COMIMPEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DENNVER COMIMPEX SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 6099702, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994002377129. Firma a fost înființată la data de 29 august 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN 4752).

La ultima verificare, DENNVER COMIMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 23.995.847 lei și un rezultat net de 367.608 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DENNVER COMIMPEX SRL?

DENNVER COMIMPEX SRL (CUI 6099702) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DENNVER COMIMPEX SRL în sectorul său?

DENNVER COMIMPEX SRL ocupă locul 58 din 3.406 firme active cu bilanț depus în CAEN 4752 (Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DENNVER COMIMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

DENNVER COMIMPEX SRL este mai veche decât 93% dintre cele 5.075 firme active cu CAEN 4752.

Este DENNVER COMIMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DENNVER COMIMPEX SRL (CUI 6099702) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DENNVER COMIMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DENNVER COMIMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DENNVER COMIMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DENNVER COMIMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DENNVER COMIMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, DENNVER COMIMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DENNVER COMIMPEX SRL?

În anul 2025, DENNVER COMIMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 23.995.847 lei și un număr mediu de 47 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DENNVER COMIMPEX SRL?

Firmoscop analizează DENNVER COMIMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.