Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › ELMA TRADING COMP. SRL

ELMA TRADING COMP. SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 6113904 · J1994002855131
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ELMA TRADING COMP. SRL
Cod fiscal (CIF) RO6113904
Nr. Reg. Comerțului J1994002855131
Sediu social Str. MERISOR nr. 2, Mun. Constanţa, 900711
Telefon 0723537208

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CORNEANU STELUŢA · administratorCORNEANU PETRE-COSTICĂ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 01.09.1994
CAEN4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ELMA TRADING COMP. SRL după CUI 6113904 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
4.387.368 lei
+10.0% vs 2024
Profit net 2025
240.048 lei
+216.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.5%
Față de sectorpeste 39% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 7.279 de firme din Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 10,8%.

Mărime față de sector21 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.609 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 3.789.520 lei20142015: 4.626.189 lei20152016: 5.529.200 lei20162017: 4.003.673 lei20172018: 6.181.181 lei20182019: 6.177.544 lei20192020: 6.241.098 lei20202021: 9.746.112 lei20212022: 6.017.155 lei20222023: 5.644.560 lei20232024: 3.986.593 lei20242025: 4.387.368 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.387.368 lei 240.048 lei 21
2024 3.986.593 lei 75.932 lei 26
2023 5.644.560 lei 421.832 lei 34
2022 6.017.155 lei 624.748 lei 41
2021 9.746.112 lei 1.466.942 lei 44
2020 6.241.098 lei 537.656 lei 43
2019 6.177.544 lei 537.168 lei 41
2018 6.181.181 lei 820.064 lei 37
2017 4.003.673 lei 368.453 lei 32
2016 5.529.200 lei 379.989 lei 33
2015 4.626.189 lei 329.191 lei 34
2014 3.789.520 lei 1.566 lei 34
2013 4.942.488 lei 459.217 lei 38
2012 4.420.379 lei 206.383 lei 37
2011 4.558.895 lei 290.848 lei 38
2010 4.578.281 lei 34.762 lei 43
2009 7.152.451 lei 735.657 lei 50
2008 8.501.121 lei 1.447.535 lei 50

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 163 zile−41 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 122 zile+23 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,47%+3,57 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 44,56%−5,01 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,24×+0,22 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,8×−0,17 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 9,77%+6,46 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,47%+3,78 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 55,95%+5,07 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 208.922 lei+55.591 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor +0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,52×+3,09 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 35 zile−14 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,15%+4,61 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 584 din 11.195 firme active cu bilanț depus (CAEN 4322)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 18.055 firme active din sector
SectorCAEN 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2024–2025)14.390 lei

Cumpărători: Ministerul Apararii - UNITATEA MILITARA 02154 CONSTANTA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ELMA TRADING COMP. SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ELMA TRADING COMP. SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ELMA TRADING COMP. SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ELMA TRADING COMP. SRL, cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 6113904, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994002855131. Firma a fost înființată la data de 1 septembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).

La ultima verificare, ELMA TRADING COMP. SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.387.368 lei și un rezultat net de 240.048 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ELMA TRADING COMP. SRL?

ELMA TRADING COMP. SRL (CUI 6113904) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ELMA TRADING COMP. SRL în sectorul său?

ELMA TRADING COMP. SRL ocupă locul 584 din 11.195 firme active cu bilanț depus în CAEN 4322 (Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ELMA TRADING COMP. SRL față de firmele din același domeniu?

ELMA TRADING COMP. SRL este mai veche decât 97% dintre cele 18.055 firme active cu CAEN 4322.

Este ELMA TRADING COMP. SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ELMA TRADING COMP. SRL (CUI 6113904) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ELMA TRADING COMP. SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ELMA TRADING COMP. SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ELMA TRADING COMP. SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ELMA TRADING COMP. SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ELMA TRADING COMP. SRL plătitoare de TVA?

Da, ELMA TRADING COMP. SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ELMA TRADING COMP. SRL?

În anul 2025, ELMA TRADING COMP. SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.387.368 lei și un număr mediu de 21 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ELMA TRADING COMP. SRL?

Firmoscop analizează ELMA TRADING COMP. SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.