Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › DELU SEREXIM SRL

DELU SEREXIM SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Sat Suraia Com. Suraia
CUI 6142870 · J39/729/1994
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DELU SEREXIM SRL
Cod fiscal (CIF) RO6142870
Nr. Reg. Comerțului J39/729/1994
Sediu social SURAIA, Sat Suraia Com. Suraia, jud. VRANCEA, 627330
Telefon 0727719890

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

RADU ALEXANDRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 01.09.1994
CAEN4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DELU SEREXIM SRL după CUI 6142870 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
522.832 lei
+11.0% vs 2024
Profit net 2025
10.254 lei
-66.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.0%
Față de sectorpeste 44% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 8.918 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 32% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.701 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 471.963 lei20142015: 607.983 lei20152016: 613.074 lei20162017: 633.997 lei20172018: 629.929 lei20182019: 705.998 lei20192020: 516.172 lei20202021: 485.235 lei20212022: 538.699 lei20222023: 523.742 lei20232024: 470.130 lei20242025: 522.832 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 522.832 lei 10.254 lei 1
2024 470.130 lei 30.799 lei 1
2023 523.742 lei 9.220 lei 2
2022 538.699 lei -3.373 lei 2
2021 485.235 lei 12.595 lei 3
2020 516.172 lei -10.601 lei 4
2019 705.998 lei 9.399 lei 4
2018 629.929 lei 5.328 lei 4
2017 633.997 lei 28.997 lei 4
2016 613.074 lei 38.075 lei 4
2015 607.983 lei 26.820 lei 4
2014 471.963 lei -3.786 lei 4
2013 462.360 lei 841 lei 4
2012 457.434 lei 10.455 lei 3
2011 378.203 lei -3.971 lei 2
2010 566.790 lei 4.994 lei 1
2009 646.251 lei 833 lei 1
2008 813.198 lei 42.152 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 41 zile+32 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 20 zile+14 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,96%−4,59 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 16,5%+12,97 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 6,06×−22,28 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,2×+0,16 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 3,44%−6,38 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,87%−6,6 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 83,5%−12,97 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 522.832 lei+52.702 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,46× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,14× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 170 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,02%−5,67 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 939 din 6.708 firme active cu bilanț depus (CAEN 4719)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 15.047 firme active din sector
SectorCAEN 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume120
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)47

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DELU SEREXIM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DELU SEREXIM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DELU SEREXIM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DELU SEREXIM SRL, cu sediul în Sat Suraia Com. Suraia, are codul unic de înregistrare (CUI) 6142870, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J39/729/1994. Firma a fost înființată la data de 7 septembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

La ultima verificare, DELU SEREXIM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 522.832 lei și un rezultat net de 10.254 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DELU SEREXIM SRL?

DELU SEREXIM SRL (CUI 6142870) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DELU SEREXIM SRL în sectorul său?

DELU SEREXIM SRL ocupă locul 939 din 6.708 firme active cu bilanț depus în CAEN 4719 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DELU SEREXIM SRL față de firmele din același domeniu?

DELU SEREXIM SRL este mai veche decât 92% dintre cele 15.047 firme active cu CAEN 4719.

Este DELU SEREXIM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DELU SEREXIM SRL (CUI 6142870) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DELU SEREXIM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DELU SEREXIM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DELU SEREXIM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DELU SEREXIM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DELU SEREXIM SRL plătitoare de TVA?

Da, DELU SEREXIM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DELU SEREXIM SRL?

În anul 2025, DELU SEREXIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 522.832 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DELU SEREXIM SRL?

Firmoscop analizează DELU SEREXIM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Vrancea →

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.