Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › TAREXIM PROD SRL

TAREXIM PROD SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Mun. Orăştie
CUI 6147230 · J20/982/1994
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TAREXIM PROD SRL
Cod fiscal (CIF) RO6147230
Nr. Reg. Comerțului J20/982/1994
Sediu social Str. EROILOR, bl. A, ap. 59, Mun. Orăştie, jud. HUNEDOARA, 335700
Telefon 0254247658

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.09.1994
CAEN4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TAREXIM PROD SRL după CUI 6147230 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
3.182.523 lei
+12.0% vs 2023
Profit net 2024
38.810 lei
-31.8% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă1.2%
Față de sectorpeste 42% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.484 de firme din Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 2,7%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 82% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.503 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 2.086.659 lei20122013: 1.913.444 lei20132014: 2.184.385 lei20142015: 2.290.623 lei20152016: 2.231.092 lei20162017: 2.361.472 lei20172018: 2.255.560 lei20182019: 2.367.929 lei20192020: 2.239.858 lei20202021: 2.327.041 lei20212023: 2.837.231 lei20232024: 3.182.523 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 3.182.523 lei 38.810 lei 6
2023 2.837.231 lei 56.915 lei 5
2021 2.327.041 lei 52.149 lei 5
2020 2.239.858 lei 13.517 lei 7
2019 2.367.929 lei 49.518 lei 7
2018 2.255.560 lei 16.230 lei 8
2017 2.361.472 lei 21.708 lei 8
2016 2.231.092 lei 51.649 lei 8
2015 2.290.623 lei 56.725 lei 10
2014 2.184.385 lei 40.391 lei 10
2013 1.913.444 lei 55.851 lei 9
2012 2.086.659 lei 2.160 lei 9
2011 1.924.651 lei 382 lei 8
2010 2.053.756 lei 20.118 lei 10
2009 2.153.507 lei 77.873 lei 7
2008 2.788.053 lei 145.440 lei 9

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 100 zile+20 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 20 zile+5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,22%−0,79 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 44,74%+7,24 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,24×−0,43 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,81×+0,21 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 3,59%−1,87 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,98%−1,43 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 55,26%−7,24 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 530.421 lei−37.025 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,63×−0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,72×−0,18 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 98 zile+4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,42%−1,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 546 din 3.412 firme active cu bilanț depus (CAEN 4752)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 5.086 firme active din sector
SectorCAEN 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)50
Valoare totală (2024–2026)147.543 lei

Cumpărători: SCOALA GIMNAZIALA HADRIAN DAICOVICIU ORASTIOARA DE SUS, Municipiul Orastie, Centrul de Formare Initiala si Continua al M.A.I. Orastie

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J1994000982208 → J20/982/1994
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J20/982/1994 → J1994000982208

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TAREXIM PROD SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TAREXIM PROD SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TAREXIM PROD SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TAREXIM PROD SRL, cu sediul în Mun. Orăştie, are codul unic de înregistrare (CUI) 6147230, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/982/1994. Firma a fost înființată la data de 8 septembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN 4752).

La ultima verificare, TAREXIM PROD SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 3.182.523 lei și un rezultat net de 38.810 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TAREXIM PROD SRL?

TAREXIM PROD SRL (CUI 6147230) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TAREXIM PROD SRL în sectorul său?

TAREXIM PROD SRL ocupă locul 546 din 3.412 firme active cu bilanț depus în CAEN 4752 (Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TAREXIM PROD SRL față de firmele din același domeniu?

TAREXIM PROD SRL este mai veche decât 93% dintre cele 5.086 firme active cu CAEN 4752.

Este TAREXIM PROD SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TAREXIM PROD SRL (CUI 6147230) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TAREXIM PROD SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TAREXIM PROD SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TAREXIM PROD SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TAREXIM PROD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TAREXIM PROD SRL plătitoare de TVA?

Da, TAREXIM PROD SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TAREXIM PROD SRL?

În anul 2024, TAREXIM PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.182.523 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TAREXIM PROD SRL?

Firmoscop analizează TAREXIM PROD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Hunedoara →

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.