Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › M & S VIAMOND SRL

M & S VIAMOND SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 6193873 · J1994016998404
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire M & S VIAMOND SRL
Cod fiscal (CIF) RO6193873
Nr. Reg. Comerțului J1994016998404
Sediu social Şos. Dudeşti-Pantelimon nr. 42, lot 17. nr. cadastral 2741/17. (2 spatii in suprafata de 913.70 mp), Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 33094
Telefon 0746124967

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VASILE VALENTIN · administratorMIŞCODAN SOFICA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.09.1994
CAEN4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută M & S VIAMOND SRL după CUI 6193873 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 80/100
Cifră de afaceri 2025
8.849.864 lei
-14.0% vs 2024
Profit net 2025
2.207.551 lei
-23.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă24.9%
Față de sectorpeste 86% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 5.189 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,9%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 80% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.980 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital6.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.307.534 lei20142015: 4.245.521 lei20152016: 3.901.557 lei20162017: 3.470.439 lei20172018: 3.918.148 lei20182019: 4.724.043 lei20192020: 4.746.704 lei20202021: 6.550.886 lei20212022: 8.359.679 lei20222023: 9.068.416 lei20232024: 10.346.420 lei20242025: 8.849.864 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 8.849.864 lei 2.207.551 lei 6
2024 10.346.420 lei 2.869.845 lei 6
2023 9.068.416 lei 2.517.986 lei 5
2022 8.359.679 lei 2.207.346 lei 3
2021 6.550.886 lei 977.921 lei 3
2020 4.746.704 lei 119.620 lei 3
2019 4.724.043 lei -73.651 lei 3
2018 3.918.148 lei 16.400 lei 3
2017 3.470.439 lei 80.160 lei 3
2016 3.901.557 lei 43.964 lei 4
2015 4.245.521 lei 54.012 lei 4
2014 2.307.534 lei 13.375 lei 4
2013 2.054.543 lei 18.953 lei 4
2012 1.486.548 lei 9.473 lei 4
2011 1.781.577 lei 9.844 lei 4
2010 1.449.011 lei 11.534 lei 3
2009 1.030.558 lei 19.473 lei 3
2008 948.578 lei 22.209 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 592 zile+134 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 391 zile+82 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 24,94%−2,8 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 86,59%+4,9 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,15×−0,07 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 6,39×+1,94 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,17% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 13,31%−4,73 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 13,56%−4,8 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.474.977 lei−249.426 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,53×−0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,24×−0,2 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 86 zile+4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 42,08%−6,63 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 848 din 8.199 firme active cu bilanț depus (CAEN 4690)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 12.916 firme active din sector
SectorCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)393
Valoare totală (2024–2026)1.223.857 lei

Cumpărători: Agentia Romana De Asigurare A Calitatii In Invatamantul Preuniversitar-A.R.A.C.I.P, BIBLIOTECA „GH. ASACHI”, UNITATEA MILITARA NR. 01263 TARGOVISTE

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume31
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)12

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru M & S VIAMOND SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți M & S VIAMOND SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru M & S VIAMOND SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

M & S VIAMOND SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 6193873, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994016998404. Firma a fost înființată la data de 22 septembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

La ultima verificare, M & S VIAMOND SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8.849.864 lei și un rezultat net de 2.207.551 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are M & S VIAMOND SRL?

M & S VIAMOND SRL (CUI 6193873) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă M & S VIAMOND SRL în sectorul său?

M & S VIAMOND SRL ocupă locul 848 din 8.199 firme active cu bilanț depus în CAEN 4690 (Comerț cu ridicata nespecializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este M & S VIAMOND SRL față de firmele din același domeniu?

M & S VIAMOND SRL este mai veche decât 96% dintre cele 12.916 firme active cu CAEN 4690.

Este M & S VIAMOND SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare M & S VIAMOND SRL (CUI 6193873) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este M & S VIAMOND SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, M & S VIAMOND SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în M & S VIAMOND SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru M & S VIAMOND SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este M & S VIAMOND SRL plătitoare de TVA?

Da, M & S VIAMOND SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a M & S VIAMOND SRL?

În anul 2025, M & S VIAMOND SRL a raportat o cifră de afaceri de 8.849.864 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu M & S VIAMOND SRL?

Firmoscop analizează M & S VIAMOND SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.