Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › ANTARES STAR SRL

ANTARES STAR SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Sat Valu lui Traian Com. Valu lui Traian
CUI 6234191 · J1994003372136
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ANTARES STAR SRL
CUI 6234191
Nr. Reg. Comerțului J1994003372136
Sediu social Str. CONSTANTEI nr. 1A, Sat Valu lui Traian Com. Valu lui Traian, jud. CONSTANŢA
Telefon 0726394780

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.10.1994
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ANTARES STAR SRL după CUI 6234191 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2025
236.805 lei
+31.0% vs 2024
Profit net 2025
-9.133 lei
+18.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-3.9%
Față de sectorpeste 23% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 97.906 lei20142015: 104.348 lei20152016: 71.082 lei20162017: 134.292 lei20172018: 175.495 lei20182019: 198.487 lei20192020: 233.701 lei20202021: 213.742 lei20212022: 196.908 lei20222023: 125.009 lei20232024: 181.419 lei20242025: 236.805 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 236.805 lei -9.133 lei 1
2024 181.419 lei -11.234 lei 1
2023 125.009 lei -28.173 lei 1
2022 196.908 lei 15.940 lei 1
2021 213.742 lei -5.983 lei 1
2020 233.701 lei 10.810 lei 2
2019 198.487 lei -10.895 lei 2
2018 175.495 lei -81.975 lei 2
2017 134.292 lei -106.535 lei 2
2016 71.082 lei -79.180 lei 2
2015 104.348 lei -214.640 lei 2
2014 97.906 lei -35.183 lei 1
2013 80.000 lei -38.912 lei 2
2012 277.643 lei 1.434 lei 4
2011 430.930 lei -24.207 lei 4
2010 415.759 lei 4.303 lei 4
2009 310.953 lei -26.873 lei 4
2008 332.531 lei -27.219 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.318 zile−366 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 30 zile−7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -3,86%+2,33 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.165,25%−127,18 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,09× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -12,45%+4,89 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1.065,25%+127,18 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 236.805 lei+55.386 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,23×+0,43 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,5×−0,38 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 66 zile+4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -2,76%+2,16 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 21.742 din 47.591 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 91.172 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 5 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J13/3372/1994 → J1994003372136

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ANTARES STAR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ANTARES STAR SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ANTARES STAR SRL, cu sediul în Sat Valu lui Traian Com. Valu lui Traian, are codul unic de înregistrare (CUI) 6234191, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994003372136. Firma a fost înființată la data de 4 octombrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, ANTARES STAR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 236.805 lei și un rezultat net de -9.133 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ANTARES STAR SRL?

ANTARES STAR SRL (CUI 6234191) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă ANTARES STAR SRL în sectorul său?

ANTARES STAR SRL ocupă locul 21.742 din 47.591 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ANTARES STAR SRL față de firmele din același domeniu?

ANTARES STAR SRL este mai veche decât 90% dintre cele 91.172 firme active cu CAEN 4711.

Este ANTARES STAR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ANTARES STAR SRL (CUI 6234191) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ANTARES STAR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ANTARES STAR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ANTARES STAR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ANTARES STAR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ANTARES STAR SRL plătitoare de TVA?

Nu, ANTARES STAR SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ANTARES STAR SRL?

În anul 2025, ANTARES STAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 236.805 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ANTARES STAR SRL?

Firmoscop analizează ANTARES STAR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.