Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › 2 X 1 HOLDING SRL

2 X 1 HOLDING SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 6234450 · J1994003382137
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire 2 X 1 HOLDING SRL
Cod fiscal (CIF) RO6234450
Nr. Reg. Comerțului J1994003382137
Sediu social Str. Soveja nr. 106, bl. 40A, et. PARTER, MAGAZIN 276, Mun. Constanţa, 900354
Telefon 0745118275

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

STROE COSMIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.10.1994
CAEN6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută 2 X 1 HOLDING SRL după CUI 6234450 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
268.634 lei
+18.0% vs 2024
Profit net 2025
1.084.918 lei
-67.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă403.9%
Față de sectorpeste 98% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 3.176 de firme din Dezvoltare (promovare) imobiliară care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,5%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 78% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.981 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.141.520 lei20142015: 1.680.072 lei20152016: 1.070.657 lei20162017: 236.451 lei20172018: 87.756 lei20182019: 15.530 lei20192020: 131.960 lei20202021: 189.765 lei20212022: 194.045 lei20222023: 181.777 lei20232024: 228.312 lei20242025: 268.634 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 268.634 lei 1.084.918 lei 2
2024 228.312 lei 3.383.138 lei 2
2023 181.777 lei -466.478 lei 2
2022 194.045 lei -56.185 lei 1
2021 189.765 lei -25.754 lei 1
2020 131.960 lei 149.570 lei 1
2019 15.530 lei 701.880 lei 1
2018 87.756 lei 93.372 lei 4
2017 236.451 lei -188.578 lei 11
2016 1.070.657 lei 483.474 lei 22
2015 1.680.072 lei 376.698 lei 23
2014 2.141.520 lei 715.905 lei 65
2013 2.854.193 lei 544.165 lei 54
2012 1.402.609 lei -588.165 lei 100
2011 1.255.407 lei -359.521 lei 56
2010 1.158.110 lei -667.419 lei 71
2009 2.611.592 lei 494.809 lei 53
2008 2.504.507 lei 474.616 lei 47

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 814 zile−341 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 756 zile−1.679 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 403,86%−1.077,94 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 5,98%−0,5 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 16,73×+1,29 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,06× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 11,53%−20,96 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,82%−19,5 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 93,87%+0,54 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 134.317 lei+20.161 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,03× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 84,07%−34,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.739 din 3.132 firme active cu bilanț depus (CAEN 6812)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 5.997 firme active din sector
SectorCAEN 6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume7
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru 2 X 1 HOLDING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți 2 X 1 HOLDING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru 2 X 1 HOLDING SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

2 X 1 HOLDING SRL, cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 6234450, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994003382137. Firma a fost înființată la data de 4 octombrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN 6812).

La ultima verificare, 2 X 1 HOLDING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 268.634 lei și un rezultat net de 1.084.918 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are 2 X 1 HOLDING SRL?

2 X 1 HOLDING SRL (CUI 6234450) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă 2 X 1 HOLDING SRL în sectorul său?

2 X 1 HOLDING SRL ocupă locul 1.739 din 3.132 firme active cu bilanț depus în CAEN 6812 (Dezvoltare (promovare) imobiliară), după cifra de afaceri.

Cât de veche este 2 X 1 HOLDING SRL față de firmele din același domeniu?

2 X 1 HOLDING SRL este mai veche decât 99% dintre cele 5.997 firme active cu CAEN 6812.

Este 2 X 1 HOLDING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare 2 X 1 HOLDING SRL (CUI 6234450) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este 2 X 1 HOLDING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, 2 X 1 HOLDING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în 2 X 1 HOLDING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru 2 X 1 HOLDING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este 2 X 1 HOLDING SRL plătitoare de TVA?

Da, 2 X 1 HOLDING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a 2 X 1 HOLDING SRL?

În anul 2025, 2 X 1 HOLDING SRL a raportat o cifră de afaceri de 268.634 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu 2 X 1 HOLDING SRL?

Firmoscop analizează 2 X 1 HOLDING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.