ROMTURINGIA SRL
Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Câte zile termen și cât plafon? Deblochezi cu emailul, gratuit.
sau cu emailul:
Confirmarea din email îți creează un cont Firmoscop gratuit — accepți Termenii și Confidențialitatea. Renunți oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.
Reprezentanți
ION STELIAN · administratorION VASILICA · administratorVezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 19 octombrie 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 3 noiembrie 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 19 octombrie 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Modificări la Registrul Comerțului | Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare | 3 noiembrie 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută ROMTURINGIA SRL după CUI 6277265 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 23.140.734 lei | 353.563 lei | 133 |
| 2024 | 45.614.716 lei | 3.983.122 lei | 138 |
| 2023 | 49.681.392 lei | 3.987.875 lei | 142 |
| 2022 | 53.155.174 lei | 1.330.633 lei | 142 |
| 2021 | 30.031.753 lei | 3.752.283 lei | 141 |
| 2020 | 53.062.272 lei | 20.299.971 lei | 128 |
| 2019 | 28.127.865 lei | 6.476.717 lei | 113 |
| 2018 | 19.442.747 lei | 938.722 lei | 116 |
| 2017 | 20.674.915 lei | 1.653.370 lei | 119 |
| 2016 | 18.019.980 lei | 3.238.058 lei | 129 |
| 2015 | 27.586.660 lei | 7.221.978 lei | 141 |
| 2014 | 17.225.812 lei | 2.852.526 lei | 114 |
| 2013 | 15.507.482 lei | 1.829.504 lei | 108 |
| 2012 | 23.077.353 lei | 4.386.610 lei | 111 |
| 2011 | 16.096.956 lei | 2.747.811 lei | 111 |
| 2010 | 21.727.256 lei | 3.180.484 lei | 110 |
| 2009 | 14.709.732 lei | 719.342 lei | 111 |
| 2008 | 28.158.582 lei | 2.401.598 lei | 124 |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.
Îndeplinește criteriile de audit statutar
În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.
| Criteriu | Prag | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Total active | 16.000.000 lei | da | da |
| Cifră de afaceri netă | 32.000.000 lei | da | nu |
| Număr mediu de salariați | 50 | da | da |
„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.
Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă medie sau mare — 61 din 772 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 0,8% mai mult
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 16 din 140 de firme active cu bilanț depus (CAEN 2920) |
| Vechime relativă | mai veche decât 95% dintre cele 211 firme active din sector |
| Sector | CAEN 2920 · Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci → |
Contracte publice
Autorități: C.N. POSTA ROMANA S.A., Societatea Nationala de Transport Gaze Naturale TRANSGAZ SA, SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA BACAU
Cumpărători: Serviciul de Telecomunicatii Speciale, C.N. POSTA ROMANA S.A., Penitenciarul Vaslui
Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.
SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.
Grup de firme
Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru ROMTURINGIA SRL
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți ROMTURINGIA SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Verifică altă firmă
Despre firmă
ROMTURINGIA SRL, cu sediul în Mun. Câmpulung, are codul unic de înregistrare (CUI) 6277265, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994001466037. Firma a fost înființată la data de 14 octombrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci (CAEN 2920).
La ultima verificare, ROMTURINGIA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 23.140.734 lei și un rezultat net de 353.563 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
Întrebări frecvente
Ce verdict are ROMTURINGIA SRL?
ROMTURINGIA SRL (CUI 6277265) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Ce loc ocupă ROMTURINGIA SRL în sectorul său?
ROMTURINGIA SRL ocupă locul 16 din 140 de firme active cu bilanț depus în CAEN 2920 (Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci), după cifra de afaceri.
Cât de veche este ROMTURINGIA SRL față de firmele din același domeniu?
ROMTURINGIA SRL este mai veche decât 95% dintre cele 211 firme active cu CAEN 2920.
Este ROMTURINGIA SRL o firmă activă?
Da, la ultima verificare ROMTURINGIA SRL (CUI 6277265) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este ROMTURINGIA SRL în insolvență?
Nu — la ultima verificare, ROMTURINGIA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în ROMTURINGIA SRL?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROMTURINGIA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este ROMTURINGIA SRL plătitoare de TVA?
Da, ROMTURINGIA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a ROMTURINGIA SRL?
În anul 2025, ROMTURINGIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 23.140.734 lei și un număr mediu de 133 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROMTURINGIA SRL?
Firmoscop analizează ROMTURINGIA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- CARL MANUFACTURING S.R.L. · Mun. Piteşti · CA 55.776.517 lei
- PRESTO TIG MT SRL · Sat Albota Com. Albota · CA 5.585.411 lei
- PRESTO TIG DTI S.R.L. · Sat Hinţeşti Com. Moşoaia · CA 639.172 lei
- SEMERKAND OTOMATIV SRL · Sat Cerşani Com. Suseni · CA 199.932 lei
- BESTMONT ONE S.R.L. · Sat Uiasca Com. Bascov · CA 120.970 lei
- VTT EUROBODY S.R.L. · Sat Geamăna Com. Bradu · CA 23.900 lei
Firmele active cu codul CAEN 2920 din Argeș, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.