Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › DETECT SERV SRL

DETECT SERV SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 6316909 · J1994002468120
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DETECT SERV SRL
Cod fiscal (CIF) RO6316909
Nr. Reg. Comerțului J1994002468120
Sediu social Str. Năsăud nr. 8, ap. 35, Mun. Cluj-Napoca
Telefon 0264581017

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

POP GHEORGHE IOAN · administratorPOP MARIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.10.1994
CAEN9510 · Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DETECT SERV SRL după CUI 6316909 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.636.589 lei
+8.0% vs 2024
Profit net 2025
1.100.676 lei
+26.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă30.3%
Față de sectorpeste 74% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.903 de firme din Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,9%.

Mărime față de sector9 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.802 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.150.556 lei20142015: 1.424.298 lei20152016: 1.510.505 lei20162017: 1.638.258 lei20172018: 4.490.655 lei20182019: 2.642.566 lei20192020: 2.001.416 lei20202021: 3.273.978 lei20212022: 2.663.604 lei20222023: 3.155.453 lei20232024: 3.380.648 lei20242025: 3.636.589 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.636.589 lei 1.100.676 lei 9
2024 3.380.648 lei 873.221 lei 10
2023 3.155.453 lei 850.686 lei 10
2022 2.663.604 lei 712.845 lei 10
2021 3.273.978 lei 1.279.989 lei 10
2020 2.001.416 lei 577.681 lei 9
2019 2.642.566 lei 747.770 lei 9
2018 4.490.655 lei 1.169.627 lei 9
2017 1.638.258 lei 386.092 lei 9
2016 1.510.505 lei 288.525 lei 9
2015 1.424.298 lei 293.386 lei 9
2014 1.150.556 lei 108.335 lei
2013 1.069.147 lei 106.111 lei 9
2012 1.068.190 lei 153.270 lei 5
2011 1.119.306 lei 169.933 lei 7
2010 1.245.135 lei 216.810 lei 7
2009 1.026.993 lei 96.762 lei 7
2008 1.095.005 lei 123.107 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 18 zile−4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 79 zile+14 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 30,27%+4,44 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 13,94%−4,78 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 7,18×+1,84 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,16×−0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,56%−0,37 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 85,69%+4,46 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 86,06%+4,78 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 404.065 lei+66.000 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,83×−0,31 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 25×+2,41 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 15 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 54,27%+11,5 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 55 din 1.579 firme active cu bilanț depus (CAEN 9510)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 2.155 firme active din sector
SectorCAEN 9510 · Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1356
Dintre care în procedură de insolvență11
Dintre care radiate (închise)1251

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DETECT SERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DETECT SERV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DETECT SERV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DETECT SERV SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 6316909, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994002468120. Firma a fost înființată la data de 26 octombrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații (CAEN 9510).

La ultima verificare, DETECT SERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.636.589 lei și un rezultat net de 1.100.676 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DETECT SERV SRL?

DETECT SERV SRL (CUI 6316909) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DETECT SERV SRL în sectorul său?

DETECT SERV SRL ocupă locul 55 din 1.579 firme active cu bilanț depus în CAEN 9510 (Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DETECT SERV SRL față de firmele din același domeniu?

DETECT SERV SRL este mai veche decât 96% dintre cele 2.155 firme active cu CAEN 9510.

Este DETECT SERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DETECT SERV SRL (CUI 6316909) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DETECT SERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DETECT SERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DETECT SERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DETECT SERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DETECT SERV SRL plătitoare de TVA?

Da, DETECT SERV SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DETECT SERV SRL?

În anul 2025, DETECT SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.636.589 lei și un număr mediu de 9 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DETECT SERV SRL?

Firmoscop analizează DETECT SERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.